PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krakowski PTSS dla najmłodszych pacjentów

Autor: nieck • Źródło: en
07-04-2021, 12:54
Krakowski PTSS dla najmłodszych pacjentów PTSS Kraków wraca do działalności edukacyjnej w przedszkolach i szkołach (fot. Pixabay)
Studenci stomatologii chcą przekonać dzieci do częstych  wizyt w gabinecie stomatologicznym, organizując konkurs "Zdrowe ząbki całe życie".

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, oddział działający przy Collegium Medicum UJ w Krakowie  rozpoczęło projekt edukacyjny, skierowany do  przedszkolaków  oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Projekt mimo pandemii

Celem działań PTSS jest upowszechnianie wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym. Ma to przekonać dzieci do częstego i chętnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Do czasu epidemii oddział profilaktyki PTSS-u zajmował się głównie organizowaniem akcji profilaktycznych w szkołach, niestety w ostatnim roku nie było to możliwe. By w dalszym ciągu umożliwić dzieciom uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat pracy stomatologa, powstał krótki film ukazujący krok po kroku przebieg wizyty adaptacyjnej.  Film jest nieskomplikowany, narracja dostosowana do wieku potencjalnych odbiorców, aby dzieci wiedziały czego mogą się spodziewać w gabinecie dentystycznym.

W ramach projektu będzie też propagowana odpowiednia higieny jamy ustnej wśród uczniów. Ta część projektu będzie przebiegać w formie konkursu. Ma on sprawdzać wiedzę  ogólnostomatologiczną.

Wcześniej jednak materiały informacyjne (m.in. prezentacja multimedialna) będą rozesłane do szkół.  Konkurs będzie dostosowany do wieku dzieci. I tak:
- przedszkolaki i uczniowie I-szych  klas szkoły podstawowej – będą brali udział w konkursie plastycznym „Moja wizyta u dentysty”;
- dla uczniów klas II-gich i III-cich zostanie zorganizowany konkurs wiedzy na temat higieny jamy ustnej.

Projekt koordynuje Aleksandra Stopa – lokalny koordynator ds. profilaktyki PTSS Kraków mail – krakow@ptss.pl
Więcej: ptss.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH