PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koniec rejestracji kandydatów na jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów w Polsce

Autor: nieck • Źródło: en
11-07-2022, 12:15
Koniec rejestracji kandydatów na jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów w Polsce Termin składania wniosków o przyjęcie na studia na WUM upłynął 8 lipca Fot. Shutterstock
Zakończyła się internetowa rejestracja kandydatów na wydziały lekarski i stomatologiczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wydział Lekarsko-Dentystyczny WUM jest jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów w Polsce.
 • Termin internetowej rejestracji kandydatów na studia lekarskie i stomatologiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym upłynął 8 lipca
 • Nie ma już możliwości uzupełnienia i zatwierdzenia kolejnych danych w IRK
 • Jedyne co można uczynić to usunąć aplikację, rezygnując z przyjęcia na studia  
 • Na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit przyjęć w całej Polsce wynosi 1334 miejsca 
 • Na studia na kierunku lekarskim projektowany limit przyjęć ogółem wynosi 9323 miejsc

Na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit przyjęć wynosi 1334 miejsca (na poziomie z roku akademickiego 21/22). Natomiast podniesiono limit przyjęć na kierunku lekarskim o 276 miejsc. Tegoroczny nabór będzie obciążony kandydatami studiującymi w Ukrainie (Polacy i Ukraińcy), którzy nie skończyli tam I roku studiów.

Co roku chęć studiowania stomatologii deklaruje rekordowa liczba kandydatów. (w przeliczeniu na jedno miejsce). O jeden indeks rywalizuje nawet  50 osób. Nie inaczej będzie i w tym roku.  

Limity przyjęć na kierunek stomatologiczny 

Na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit przyjęć wynosi 1334 miejsca w tym:

 • na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim, wynosi 831 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim, 211 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski - 292 miejsc. 

Limity przyjęć na kierunek lekarski  

Na studia na kierunku lekarskim projektowany limit przyjęć ogółem wynosi 9323 miejsc (w tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim wynosi 5688 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim 1756 miejsc oraz na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski 1879 miejsca). 

Kolejne etapy postępowania rekrutacyjnego. W lipcu

Z chwilą zamknięcia aplikacji w IRK kandydat nie może jej edytować. Kandydat może jedynie usunąć aplikację, rezygnując z przyjęcia na studia.  

Najpóźniej w połowie lipca na konta rekrutacyjne zarejestrowanych kandydatów wpłyną komunikaty:

 • o zaproszeniu do składania dokumentów
 • o znalezieniu się na liście rezerwowej
 • o niedopuszczeniu do postępowania kwalifikacyjnego

Postępowania rekrutacyjne trwa do momentu wypełnienia limitu miejsc na danym kierunku studiów. Do tego czasu osoby z list rezerwowych będą sukcesywnie zapraszane poprzez system IRK.

Po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego listy osób przyjętych na studia ogłoszone zostaną na stronie www.rekrutacja-info.wum.edu.pl  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   rekrutacja   rekrutacja na stomatologię  

POLECAMY W SERWISACH