• W Sydney, w Australii odbędzie się tegoroczny kongres FDI 2023. Motywem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest edukacja dla doskonałości w stomatologii
  • Wśród wykładowców znajdzie się dr hab. n. med., prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak oraz dr n. med. Maciej Żarow
  • Poprzedni kongres FDI, którego gospodarzem było w 2021 r. było także Sydney, z powodu pandemii COVID-19 odbywał się w trybie wirutalnym
  • Do końca marca obowiązują promocyjne ceny dla zgłaszających swój udział w kongresie

 Edukacja warunkiem doskonałości w stomatologii

Kongres Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) odbędzie się w tym roku 24-27 września w Sydney, w Australii. Sydney będzie gospodarzem tego wydarzenia już po raz czwarty. Kongresy FDI odbywały się tam w 1973, 2003 oraz 2021 roku. 

– Dołącz do lekarzy dentystów z całego świata, ponieważ Światowy Kongres Stomatologiczny FDI odbywający się od 24 do 27 września 2023 roku, którego gospodarzem jest Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne, triumfalnie powraca jako spotkanie w tradycyjnej formule, napisano na stronie World Dental Congress.

Program World Dental Congress

Organizatorzy zapowiadają niezwykle bogaty i zróżnicowany tematycznie program naukowy tegorocznej edycji kongresu. Odbędzie się ponad 200 godzin wykładów i prezentacji prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży stomatologicznej z Australii i całego świata.

W gronie wykładowców znalazło się także dwoje uznanych praktyków z naszego kraju.

Dr hab. n. med., prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak wygłosi wykłady:

  • A non-invasive laser application for decementation of prosthetic restorations
  • Role of the laser in periodontal treatment: exploring the controversy

Dwa wykłady przedstawi również dr n. med. Maciej Żarow:

Sydney 2023. Targi stomatologiczne

Targi podczas kongresu, na powierzchni wystawowej obejmującej 25 tys. m2 prezentować będą najnowsze osiągnięcia technologiczne i wiodące usługi z zakresu stomatologii. Zatem Kongres FDI 2023 jest wydarzeniem obowiązkowym dla każdego, kto chce zapoznać się nowymi produktami i trendami w światowej stomatologii.

Podczas kongresu będzie obradować Parlament FDI 2023., czyli organ ustawodawczy, w którym wszystkie stowarzyszenia członkowskie Światowej Federacji Dentystycznej spotykają się, aby dyskutować, zgłaszać wnioski i podejmować decyzje w takich kwestiach jak promocja zdrowia jamy ustnej i polityka stomatologiczna w skali całego globu.

Niższe koszty udziału w kongresie. Zgłoszenia do końca marca 

Tylko do końca marca obowiązuje najniższa cena uczestnictwa w kongresie:

  • lekarze dentyści, asysta, higienistki -770 AUD 
  • studenci stomatologii -385 AUD

 W późniejszym okresie należy się liczyć ze wzrostem opłat (odpowiednio 1100 i 550 AUD).

Tegoroczne wydarzenie, realizowane ponownie w tradycyjnej formule, odbędzie się w International Convention Centre Sydney (ICC Sydney).