PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Konferencja PTSS: Let’s Dens wysoko stawia poprzeczkę

Autor: miro • Źródło: ms
17-12-2016, 18:51
Konferencja PTSS: Let’s Dens wysoko stawia poprzeczkę List gratulacyjny rektora WUM w rękach Michała Dudzińskiego
Międzynarodowy wymiar konferencji PTSS wynika nie tylko z angielska brzmiącego tytułu Let’s Dens. Świadczy o nim przede wszystkim poziom wykładów, których wysłuchali studenci stomatologii i młodzi lekarze dentyści licznie zgromadzeni w WUM, w auli im prof. Janusza Piekarczyka, wybitnego chirurga szczękowego i byłego rektora warszawskiego Uniwersytetu.

Jak licznie? Liczba uczestników konferencji, zorganizowanej przez PTSS Oddział Warszawa, odpowiada mniej więcej liczbie studentów, jaka każdego roku przyjmowana jest na wydziały stomatologiczne wszystkich Uniwersytetów Medycznych w kraju.

Na fakt ten zwróciła uwagę, witająca gości konferencji dziekan Wydziału Lekarsko – Dentystycznego WUM, prof. Elżbieta Mierzwińska – Nastalska, a to dlatego, że organizacja naukowej konferencji dla tak licznego audytorium jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla studentów, ale dla najbardziej nawet doświadczonych organizatorów tego typu wydarzeń.

  prof. Elżbieta Mierzwińska – Nastalska

  Juliusz Kosewski

W tym przypadku organizatorów reprezentowali Juliusz Kosewski, prezes PTSS Oddział Warszawa, oraz Michał Dudziński wiceprezydent PTSS. Ten drugi otrzymał z rąk prof. Krzysztofa J. Filipiaka, prorektora WUM ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju list gratulacyjny wystosowany do organizatorów i uczestników konferencji przez rektora WUM prof. Mirosława Wielgosia.

  prof. Krzysztof J. Filipiak 

W krótkim liście czytamy m.in., że władze WUM cieszą się, iż mogą gościć studentów i młodych lekarzy dentystów z całego kraju, bo fakt ten potwierdza wysoką pozycję Wydziału Lekarsko – Dentystycznego WUM.

Gościem organizatorów konferencji i władz uniwersyteckich była także Magda Klimkowska Misiak, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie i członek Komisji Stomatologicznej NRL. Życzyła ona wszystkim uczestnikom konferencji PTSS Let’s Dens utrzymania młodzieńczego zapału w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych przez następne lata. Doceniła zebranych za ich udział w różnych formach integracji społeczności zarówno studentów stomatologii, jak i młodych lekarzy dentystów. Magda Klimkowska Misiak życzyła, aby taka postawa została utrzymana w przyszłości. Dobrą okazją ku temu jest aktywność w samorządzie lekarzy i lekarzy dentystów.

 lek. dent. Magda Klimkowska Misiak

- Przynależność do izby lekarskiej nie traktujcie jako zło konieczne. To wy właśnie w sposób zauważalny możecie wpływać na to czym samorząd lekarzy i lekarzy dentystów będzie się zajmował i w jakim stopniu będzie w tych działaniach efektywny – apelowała przedstawicielka ORL.

Za sprawą wiceprezes ORL w Warszawie podczas konferencji Let’s Dens pojawiły się  także akcenty świąteczne, gdyż przedstawicielka samorządu przekazała wszystkim zebranym życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Z pewnością nikt z obecnych w auli WUM pod choinkę nie otrzyma książki Władysława Biegańskiego „Myśli i aforyzmy o etyce lekarskiej”, jednak – w opinii Magdy Klimkowskiej Misiak – trzeba po nią sięgnąć. Przekonuje do tego postać Władysława Biegańskiego, lekarza, społecznika i filozofa. „Myśli i aforyzmy o etyce lekarskiej” stanowią uwagi i refleksje dotyczące etyki zawodowej lekarzy. Warto sprawdzić czy po ponad wieku od powstania dzieła, myśli autora mają jeszcze jakąś wartość dla współczesnego lekarza.

„Dobrego lekarza, tak jak dobrego żeglarza, poznasz tylko podczas burzy i niebezpieczeństwa”.

„Nie będzie dobrym lekarzem, kto nie jest dobrym człowiekiem".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH