PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Komisja Stomatologiczna NRL o nowotworach głowy i szyi

Autor: szaft • Źródło: szaft
23-09-2013, 10:57
Komisja Stomatologiczna NRL o nowotworach głowy i szyi Komisja Stomatologiczna NRL o nowotworach głowy i szyi
17 października, w siedzibie NIL odbędzie się kolejna konferencja organizowana przez Komisję Stomatologiczną NRL. Tym razem poświęcona jest tematyce związanej z obchodzonym obecnie rokiem walki z nowotworami głowy i szyi.

Konferencja „2013 - rokiem walki z nowotworami głowy i szyi" rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 14.00. Spotkanie otworzą: Maciej Hamankiewicz, prezes NRL i Anna Lella, wiceprezes NRL i szefowa Komisji Stomatologicznej NRL.

Lista gości jest spójna z interdyscyplinarnym spojrzeniem członków KS na stomatologię. Wśród zaproszonych prelegentów jest prof. dr hab. Wojciech Golusiński, prezes Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi, pracownik UM w Poznaniu, który przedstawi „Pierwszy Ogólnopolski Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi".

O skali problemu nowotworów głowy i szyi opowie prof. dr hab. Henryk Skarżyński - konsultant krajowy w dziedzinie otorynolaryngologii, przewodniczący Komitetu Nauk Klinicznych PAP; członek NRL.

Podczas konferencji nie zabraknie ekspertów z dziedzin stomatologicznych. O wczesnej profilaktyce onkologicznej w jamie ustnej opowie prof. dr hab. Tomasz Konopka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Temat leczenia chirurgicznego nowotworów głowy i szyi zarezerwowano dla prof. dr hab. Jan Zapały, krajowego konsultantanta ds. chirurgii stomatologicznej.

Prof. dr hab. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, przewodnicząca Polskiej Sekcji Akademii Pierre Faucharda, wyjaśni jak leczenie protetyczne poprawia jakość życia pacjentów po leczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH