PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Każdemu takiego 70-lecia

Autor: nieck • Źródło: en
01-12-2021, 14:50
Każdemu takiego 70-lecia Prof. Marek Ziętek, prof. Marzena Dominiak, prof. Piotr Flejszar (fot. PTS)
Wielki merytoryczny i prestiżowy sukces jubileuszu 70-lecia PTS, ale też ... cieszymy się, że po prostu udało się nam spotkać, porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, mówi Piotr Flejszar, dyrektor Biura Zarządu Głównego PTS.

– Olbrzymim sukcesem jubileuszu 70-lecia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego jest to, że w tak trudnej, wymagającej rzeczywistości pandemicznej udało się go zorganizować w sposób stacjonarny, a dodatkowo – dzięki wsparciu naszych partnerów – również bezpieczny dla wszystkich uczestników: gości, wykładowców, wystawców.

Spotkanie wartościowe ze wszech miar

Na niezwykle wysokim poziomie stała część merytoryczna jubileuszu, czyli kilkanaście wykładów, które przygotowały największe autorytety polskiej stomatologii, wykładowcy akademiccy, doświadczeni praktycy, lekarze prowadzący kursy i szkolenia. Jako organizatorzy cieszymy się również, że po prostu udało się nam spotkać, porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie. To z pozoru proste rzeczy, których jednak mocno nam w ostatnich miesiącach brakowało – mówi Piotr Flejszar, dyrektor Biura Zarządu Głównego PTS-u.

Pierwszego dnia wykłady dotyczyły m.in.:
- koncepcji #FLOS w diagnostyce i leczeniu wad zgryzu (prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange),
- zasad minimalnie inwazyjnej stomatologii z wykorzystaniem systemu Invisalign (dr Raman Aulakh, dr Barry Buckley),
- podejścia 4D w profilaktyce próchnicy i postępowaniu nieodtwórczym u młodych pacjentów (prof. Svante Twetman),
- cyfryzacji w protetyce (prof. Jan Pietruski).

Drugiego dnia w sali konferencyjnej hotelu DoubleTree by Hilton pojawił się m.in. dr hab. Mariusz Szuta (chirurgia onkologiczna obszaru głowy i szyi), dr Daniel Ciapiński (podnoszenie dna zatoki szczękowej), dr Bartłomiej Karaś (możliwości współczesnej endodoncji opartej na zdobyczach technologii cyfrowej) i dr Michał Sobczak (perspektywy rozwoju współczesnej pedodoncji).

W piątek i w sobotę uczestnicy mogli wziąć udział również w warsztatach prowadzonych m.in, przez prof. Marzenę Dominiak oraz dr hab. Kingę Grzech-Leśniak, a w sobotę imprezą towarzyszącą jubileuszowi był VI Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych.

Spotkanie pełne wrażeń i dobrej zabawy

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów był koncert Andrzeja Piasecznego oraz aukcja ceramicznych modeli zębów z podpisami m.in. Olgi Tokarczuk, Jerzego Owsiaka i Anity Włodarczyk. 

– Dzięki hojności i wielkim sercom darczyńców udało się zebrać około 150 tys. zł. Całość tej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie stomatologiczne dzieci z ubogich rodzin – dodaje Piotr Flejszar.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   Marzena Dominiak   Mariusz Szuta  

POLECAMY W SERWISACH