PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jules Allemand Trophy dla Piotra Górki

Autor: miro • Źródło: ms
09-08-2021, 07:50
Jules Allemand Trophy dla Piotra Górki XVII Jules Allemand Trophy 2020/2021
Piotr Górka - absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - zwyciężył w etapie krajowym konkursu Jules Allemand Trophy 2020/2021.

Laureat etapu ogólnopolskiego będzie reprezentował Polskę we Włoszech podczas finału konkursu międzynarodowego. Piotra Górkę do rywalizacji przygotowywali dr n. med. Bożena Tarczydło i dr n. med. Mirosław Orłowski z Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie.

Międzynarodowy konkurs dla studentów uniwersytetów medycznych uruchomiony został w 2004 r. Od edycji 2016 konkurs jest organizowany przez stowarzyszenie non-profit o nazwie Insieme ZS. Sponsorem projektu jest Micerium Spa, które od początku wspiera wszelkie działania umożliwiające jego ciągłość.

Projekt ten jest realizowany dzięki wkładowi Uniwersytetu „G. D'Annunzio” z Chieti we Włoszech we współpracy z Zakładem Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji kierowanym przez prof. Camillo D'Arcangelo i prof. Sergio Caputi.  Uczelnia od wielu lat jest gospodarzem finałowej rozgrywki Jules Allemand Trophy i od początku nagradza zwycięzcę trzymiesięcznym kursem na uczelni w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji.

W Jules Allemand Trophy bierze udział duża grupa uczelni europejskich z takich państw jak: Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Węgry, Łotwa, Litwa, Portugalia, Rosja, Słowacja,  Hiszpania, Ukraina, Włochy. Oczywiście co roku uczestniczy w nim także Polska. 

Popularność Jules Allemand Trophy rośnie z roku na rok wykładniczo. Organizatorzy szczególną uwagę zwracają na wartość zdrowych zasad współzawodnictwa, podkreślając znaczenie przyjaźni między różnymi kulturami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH