Nikomu nie trzeba przypominać, że Międzynarodowy Kongresu WrocFlow 2015 od 27 do 29 marca będzie odbywać się we Wrocławiu. To jedna z wielu inicjatyw prowadzonych wspólnie przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oraz Be Active Dentist.

- Ostatni tydzień przed konferencją to zawsze najgorętszy okres. Wymagane jest pełne skupienie i mobilizacja, takie nastawienie jest także wśród członków Komitetu Organizacyjnego, którzy dniami i nocami pracują nad detalami Kongresu - mówi portalowi infoDENT24.pl Jakub Łada, szef PTSS.

- Większość kwestii jest już dopięta na ostatni guzik, pozostały nam m.in.: wydruk materiałów konferencyjnych, przygotowanie welcome bag'ów i spotkanie z członkami PTSS Wrocław, którzy wyrazili chęć pomocy przy organizacji Kongresu - dodaje.

Organizatorzy podkreślają, że tempo przygotowań jest ogromne. Wszystko po to, aby sprawnie powitać studentów oraz lekarzy dentystów z całego kraju. Zagraniczni wykładowcy, czyli: Ezio Gheno, Zdenek Broukal, oraz Mauricio Gonzalez Balut, już od czwartku będą w Polsce, a w piątek przyjadą do Wrocławia.

- Nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Będzie to dla nas ogromne wyzwanie i mam nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom wielu uczestników. Zainteresowanie Kongresem jest ogromne, w ciągu 15 minut od rozpoczęcia rejestracji otrzymaliśmy ponad 1500 zgłoszeń - mówi Jakub Łada.

W Międzynarodowym Kongresie WrocFlow weźmie udział ok. 1400 uczestników. 200 z nich będzie uczestniczyć w warsztatach praktycznych, które odbędą się w Akademickiej Poliklinice Stomatologicznej.

Organizatorzy Wrocflow 2015 przygotowali również bogatą ofertę imprez towarzyszących. W piątek (27 marca) dentyści bawić będą się w klubie Eter, w sobotę (28 marca) - na stadionie we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu organizatorzy WrocFlow 2015, zaprezentowali oficjalny plakat promujący wydarzenie.

- Motyw plakatu został wybrany przez Komitet Organizacyjny Kongresu. Inspiracją dla autora był Wrocław - nazywany miastem stu mostów, stąd na plakacie znalazł się most łączący dwa zęby. W tle widać Halę Stulecia, w której odbywają się wykłady podczas Kongresu - wyjaśnia lek. dent. Jakub Łada, szef Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

infoDENT24.pl jest patronem medialnym WrocFlow 2015. 

Zobacz także:

Czas na WrocFlow 2015! 

Organizatorzy WrocFlow 2015 pokazali oficjalny plakat