• I Ogólnopolska Konferencja Lekarzy Dentystów odbędzie się 22 października w formie hybrydowej
  • Tematem będą  najważniejsze problemy związane z pracą lekarza dentysty, głównie od strony praktycznej. Założeniem organizatorów czyli WIL jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla uczestników spotkania
  • Wśród poruszanych zagadnień znajdą się także kwestie prawne prowadzenia praktyki dentystycznej

Platforma wymiany doświadczeń. Dla lekarzy dentystów

 I Ogólnopolska Konferencja Lekarzy Dentystów odbędzie się 22 października w formie hybrydowej w Centrum Konferencyjnym EDU WIL  w Poznaniu, a także online. Organizatorzy podzielili spotkanie na dwie sesje tematyczne. Wykładowcami są eksperci w dziedzinie prawa, stomatologii oraz psychologii biznesu (zachowań pacjentów, komunikacji interpersonalnej).

Program konferencji

Sesja I - Jak nie zwariować w gabinecie?

10:00 – 10:15 Otwarcie konferencji,
lek. Marcin Karolewski, wiceprezes ORL WIL,  lek. dent. Jacek Zabielski, wiceprezes ORL WIL

 10:15 – 10:45 Jak rozmawiać z pacjentem?
prof. Henryk Mruk, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

10:45 – 11:15 Jak pozostać lekarzem prowadząc firmę
dr r. pr. Bartosz Pawelczyk, Kancelaria Radców Prawnych Pawelczyk Kozik

 11:15 – 11:45 Jak uniknąć spotkania z OROZ, czyli najczęstsze sprawy stomatologiczne
dr n. pr. Magdalena Zamroczyńska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

11:45 – 12:15 Obrona wizerunku lekarza
dr adw. Anna Wilińska-Zelek, Filipiak Babicz Legal

 Sesja II - Radiologia

 12:30-13:30 Metody obrazowania 2D i 3D w wybranych przypadkach klinicznych
dr hab. n. med. Marta Dyszkiewicz Konwińska, DDS, PhD

Praktyka dentystyczna. Strona prawna  

 Sesja III - Stomatologia w systemie

 14:00– 14:30 EDM w gabinecie stomatologicznym
Karolina Rechnio, Centrum e-Zdrowia

 14:30 – 15:00 10 trudnych pytań do prawnika
r. pr. Kajetan Komar-Komarowski, wspólnik zarządzający Kancelarią Lex Secure 24h Opieka Prawna

 15:00 – 15:30 Współpraca z NFZ. Wymiana informacji – informatyzacja gabinetów

15:30 – 16:00 Uproszczone formy PWZ. Czym jest nadzór?
mec. Sława Maćkowiak, Maćkowiak Zalewski Kancelaria Prawna AUCTORITAS s.c.

 16:00 – 16:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji

 

Zapisy na STRONIE INTERNETOWEJ

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

 

 

prof. Henryk Mruk
Emerytowany profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował także na Wydziale Nauk o Zdrowie Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się tematyką przywództwa, zachować konsumentów i pacjentów, ekonomią behawioralną, komunikacji interpersonalnej. Jest autorem wielu artykułów na temat zarządzania w sferze zdrowia oraz funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych oraz studiach MBA.

 

dr r. pr. Bartosz Pawelczyk
Założyciel i wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Pawelczyk-Kozik z Poznania. Specjalizuje się w prawie medycznym. Do obszarów jego działalności należy prowadzenie bieżącej obsługi prawnej branży medycznej. Doradza lekarzom w postępowaniach przed Narodowym Funduszem Zdrowia, wspiera ich przy postępowaniach kontrolnych i sądowych dotyczących błędu w sztuce. Prowadzi audyty podmiotów leczniczych i szkolenia dla managerów ochrony zdrowia i lekarzy. Wieloletni nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

 

dr n. pr. Magdalena Zamroczyńska
Doktor nauk prawnych, asystent w Katedrze i Zakładzie Prawa Medycznego i Farmaceutycznego, Wydział Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; adwokat, Wielkopolska Izba Adwokacka w Poznaniu; współpracuje z Wielkopolską Izbą Lekarską w Poznaniu, główne obszary działalności: prawo i postępowanie karne, prawo medyczne.

 

dr adw. Anna Wilińska-Zelek
Specjalistka z zakresu nowych technologii/IT, prawa mediów i własności intelektualnej. Posiada również doświadczenie z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego. Współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Bankową. Związana z Zakładem Systemów Prasowych i Prawa Prasowego WNPiD UAM. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego. Redaktorka serwisu prawnego nowemediaitechnologie.pl o budowaniu marki, współpracy z mediami, kryzysach reputacyjnych, reklamie i promocji, prawie własności intelektualnej oraz konkurencji (zwłaszcza tej nieuczciwej).

 

dr hab. n. med. Marta Dyszkiewicz Konwińska
Absolwentka Wydziału lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wieloletni pracownik Katedry i Zakładu Biomateriałów i Stomatologii Doświadczalnej, a obecnie Zakładu Diagnostyki UMP. Od 14 lat związana z Pracownią Radiologii Stomatologicznej UMP. Jest aktywnym zawodowo dentystą a jej zainteresowania naukowe zaowocowały pracą doktorską, a następnie cyklem habilitacyjnym na temat zdolności regeneracyjnych błony śluzowej jamy ustnej. Jej pasją jest obrazowanie obszaru twarzoczaszki. W związku z tym podjęła studia podyplomowe Advanced Medical Imaging oraz staż naukowy w Katholieke Universiteit Leuven. Ukończyła też międzynarodowe kursy certyfikujące w zakresie interpretacji oraz raportowania badań w obrębie twarzoczaszki. Obecnie zajmuje się badaniami nad efektywnością algorytmów AI w radiologii stomatologicznej.

 

r. pr. Kajetan Komar-Komarowski
Radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarią Lex Secure 24h Opieka Prawna Komar-Komarowski Sp.k., która w roku 2021 zajęła I miejsce w Rankingu Kancelarii Prawniczych w kategorii: „Nowe Prawo – Usługi Prawnicze w Formule direct.

 

r. pr. Sława Maćkowiak
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych, zajmuje stanowisko kierownicze w jednym ze Szpitali Klinicznych Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; świadczy również pomoc prawną dla praktyk lekarskich i pielęgniarskich oraz podmiotów. Posiada duże doświadczenie procesowe w sprawach medycznych, cywilnych i ubezpieczeniowych. Reprezentuje świadczeniodawców w sporach sądowych dotyczących kontraktowania i rozliczeń z NFZ . Od 2000 r. zajmuje się negocjowaniem umów na prowadzenie badań klinicznych. Od dwóch lat współpracuje z Wielkopolską Izbą Lekarską.