PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak postępować z pacjentem obciążonym kardiologicznie

Autor: miro • Źródło: ms
05-03-2021, 09:42
Jak postępować z pacjentem obciążonym kardiologicznie Pacjent obciążony kardiologicznie w pytaniach i odpowiedziach (fot. shutterstock)
Lekarze dentyści proszeni są o wypełnienie ankiety “Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie w praktyce lekarza stomatologa“ – informuje PTS.

Oto, co o badaniu piszą jego autorzy – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu:
Znaczący odsetek pacjentów odwiedzających gabinet stomatologiczny stanowią pacjenci, zmagający się z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, przyjmujący leki wpływające na krzepliwość.

Istnieje wiele koncepcji i wytycznych opisujących bezpieczne postępowanie z takimi pacjentami, jednak wiele z nich bardzo się miedzy sobą różni, a niektóre nawet sobie przeczą. W odpowiedzi na liczne pytania w kontekście odpowiedzialności i kompetencji lekarza stomatologa w zakresie modyfikacji przyjmowanego przez pacjenta leczenia, powstała nasza ankieta. Ma ona na celu ocenę, jakie zasady postępowania praktykują lekarze przy leczeniu stomatologicznym pacjentów obciążonych kardiologicznie.

Po wypełnieniu ankiety otrzymają Państwo link, pod którym znajduje się przygotowany przez nas komentarz do pytań szczegółowych, gdzie przedstawiliśmy zawarte w literaturze sugestie odnośnie postępowania w przypadkach opisanych w pytaniach         .

Ankieta tutaj

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   UM we Wrocławiu  

POLECAMY W SERWISACH