PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak napisać dobry artykuł naukowy

Autor: nieck • Źródło: en
02-04-2021, 13:00
Jak napisać dobry artykuł naukowy GUMed o o tym jak pisać prace naukowe (fot. Unsplash)
Szkolenia online na temat pracy nad artykułem naukowym - zapowiada GUMed.

W kwietniu 2021 r.  pracownicy naukowi i doktoranci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą mogli pogłębić wiedzę z zakresu publikowania prac naukowych, a w szczególności publikacji w czasopismach naukowych.

Taki właśnie cel ma cykl szkoleń online, który odbędzie się 12, 19 i 26 kwietnia 2021 r. Każde seminarium jest poświęcone poszczególnym etapom przygotowania oraz publikacji artykułu naukowego. Przewidziano także nagranie i udostępnienie webinarów, aby możliwe było ich obejrzenie w innym terminie.

Jak napisać artykuł naukowy?

12 kwietnia 2021 r. godz. 12:00-13:15
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób napisać wysokiej jakości artykuł naukowy, który zostanie ciepło przyjęty przez środowisko naukowe i przełoży się na dobrą rozpoznawalność autora. Przedstawione zostaną wskazówki i najlepsze praktyki w pisaniu artykułów naukowych, które pochodzą z doświadczenia wielu naukowców, redaktorów i czytelników. Szkolenie jest adresowane głównie do młodych naukowców.
Rejestracja 

Mądry wybór czasopisma

19 kwietnia 2021 r. godz. 12:00-13:15
Tematem będą dobre praktyki w wyborze czasopisma, narzędzi i wskaźników bibliometrycznych, które umożliwiają wybór oraz ocenę czasopism naukowych. Uczestnicy poznają zasady, o których należy pamiętać korzystając ze wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się, z jakich narzędzi można korzystać, aby świadomie wybrać dobre czasopismo do opublikowania swojej pracy naukowej. Szkolenie obejmuje również kwestię publikacji w modelu otwartego dostępu.
Rejestracja

Proces recenzji naukowej

26 kwietnia  2021 r. godz. 12:00-13:15
Przedstawione zostaną zasady realizacji recenzji i jej przebieg, jak również rady oraz sugestie pochodzące od redaktorów oraz recenzentów, na co warto zwrócić uwagę odpowiadając na uwagi zawarte w recenzji.
Rejestracja

Szkolenia prowadzi dr inż. Katarzyna Gaca-Zając – absolwentka University of Strathclyde.

Więcej: gumed.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GUMed   praca na uczelni  

POLECAMY W SERWISACH