PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak będą kształcić się stomatolodzy w Bydgoszczy – wirtualny spacer

katkiel
25-10-2013, 11:01
Jak będą kształcić się stomatolodzy w Bydgoszczy – wirtualny spacer Jak będą kształcić się stomatolodzy w Bydgoszczy – wirtualny spacer
Pierwsi studenci zaczną tu naukę w 2014 roku, ale już teraz można zobaczyć w jakich wyjątkowych warunkach. Collegium Medicum UMK zaprasza na wirtualny spacer po budynku, w którym uruchomione zostanę studia stomatologiczne.

Collegium Medicum UMK zyskało nowy budynek na potrzeby utworzenia w najbliższej przyszłości wydziału lekarsko-dentystycznego 8 października br. Wtedy to prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski przekazał aktem darowizny na ręce Rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna historyczny bydgoski obiekt mieszczący się przy ul. Dworcowej 63 i 65a.

Na kilkanaście miesięcy przed pierwszą immatrykulacją studentów wydziału lekarsko-stomatologicznego CM UMK zachęca do wirtualnego spaceru po budynku. Aby zobaczyć wyjątkowe wnętrza wystarczy kliknąć tutaj

Na czym polega wyjątkowość budynku? Został wzniesiony w latach 1886-1889 w stylu manieryzmu niderlandzkiego. Jego zaprojektowanie powierzono berlińskiej firmie architektonicznej ''Gropius und Schmieden''. Dzisiejsze wnętrze gmachu tylko częściowo oddaje jego pierwotny charakter, głównie poprzez niezmienny układ trójprzęsłowego holu, korytarze ze sklepieniami krzyżowymi i przede wszystkim reprezentacyjną klatkę schodową. Jest on całkowicie podpiwniczony z sutereną i stanowi zamkniętą bryłę z trzema wewnętrznymi dziedzińcami. Łączna powierzchnia użytkowa to 7,5 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH