PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

IV Ogólnopolska Konferencja PTSS Warszawa: nauka, ale także integracja

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: ŁS/MS
16-11-2013, 11:54
IV Ogólnopolska Konferencja PTSS Warszawa: nauka, ale także integracja IV Ogólnopolska Konferencja PTSS Warszawa: nauka, ale także integracja (Fot. infoDENT24.pl)
W Warszawie zakończyła się IV Ogólnopolska Konferencja PTSS Warszawa „Let’s Dens Again”. To jedna z największych imprez organizowanych przez młodych studentów i lekarzy dentystów w Polsce. Udział w spotkaniu wzięło udział ponad 1000 osób. infoDENT24.pl był patronem medialnym wydarzenia.

- Konferencja ma wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy w historii PTSS Warszawa, łączy teorię z praktyką - zaznacza w rozmowie z infoDENT24.pl Michał Dudziński, prezes stołecznego Oddziału PTSS. Oprócz wykładów, przygotowaliśmy dla uczestników sesję warsztatów praktycznych. Poświęcone są one implantologii oraz wykorzystaniu laserów i lup w leczeniu stomatologicznym.

Michał DudzińskiMichał Dudziński  (na zdjęciu po lewej) wyjaśnia, że nie jest to wydarzenie skierowane wyłącznie do członków warszawskiego oddziału PTSS. - Do Warszawy przyjechali młodzi stomatolodzy z całego kraju. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ pozwala to na integrację, która w przyszłości powinna pomóc w organizacji kolejnych spotkań - mówi.

Czym program naukowy trwającej konferencji różni się od podobnych tego typu imprez organizowanych dla doświadczonych reprezentantów zawodu? Szef Warszawskiego Oddziału PTSS wyjaśnia, że wśród wykładowców są znane i uznane nazwiska. Różnic merytorycznych nie jest zbyt wiele, może to, że prezentowane tematy mają bardziej przekrojowy charakter, szczególnie przydatny dla osób rozpoczynających karierę w branży medycznej. - Stawiamy na tematy dotyczące najnowszych metod leczenia pojawiających się w praktyce stomatologicznej. To ważne, gdyż nie zawsze w programie studiów zagadnienia te zajmują poczesne miejsce.

- Organizacja tak dużej imprezy to spore wyzwanie - dodaje Marcin Szerszeń (na zdjęciu poniżej), koordynator ds. edukacji i szkoleń PTSS Warszawa. Współpracujemy z kilkunastoma firmami z branży stomatologicznej, które w trakcie Konferencji wystawiają swoje produkty. Dzięki temu, żaden z uczestników nie opuszcza imprezy z pustymi rękoma.

Marcin Szerszeń
Patronat honorowy nad Konferencją objęła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan Wydziału Lekarsko - Dentystycznego WUM.
Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: prof. Andrzej Wojtowicz, prof. Kazimierz Szopiński, dr n. med. Beata Walawska, dr Michał Szałwiński.

Konferencja odbyło się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena 2a.

IV Ogólnopolska Konferencję PTSS Warszawa poprzedziła impreza w klubie "Medyk". W piątek (15 listopada) uczestnicy bawili się w scenerii lat 20. w czasie "GREAT GATES-by PTSS PARTY".
Dzień później (16 listopada) studenci i młodzi lekarze powtórzyli materiał z dnia poprzedniego w klubie "Capitol". Dla uczestników Konferencji zagrają i zaśpiewają m.in.: Magdalena Tul (reprezentantka Polski na konkurs Eurowizja 2012) oraz Szymon Ziółko (uczestnik programu The Voice of Poland).

Więcej zdjęć na profilu Facebook infoDENT24.pl .

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH