PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

iTOP: zdrowie jamy ustnej – edukacja dla profesjonalistów

ms
31-08-2020, 09:18
iTOP: zdrowie jamy ustnej – edukacja dla profesjonalistów Szkolenia dla profesjonalistów w zakresie higieny jamy ustnej (foto: pixabay)
iTOP to indywidualny trening higieny dla profesjonalistów, będącym sposobem na poznanie optymalnego modelu zarządzania zdrowiem jamy ustnej poprzez szkolenie praktyczne (tzw. touch to teach) dotyczące korzystania z wybranych narzędzi i odpowiednich technik.

Prawidłowa i skuteczna edukacja w zakresie zdrowia jamy ustnej jest o tyle skomlikowana, że ani rodzice, ani zaawansowany poziom edukacji własnej nie jest w stanie zapewnić sukcesu w tej dziedzinie. Nic więc dziwnego, że wiele osób na całym świecie cierpi na jakąś chorobę jamy ustnej.

Niezależnie od tego, czy jest to egzamin indywidualny, praktyczny coaching, czy instrukcje dotyczące procedur higieny jamy ustnej, jedno jest pewne - dobrze wyszkoleni specjaliści dentystyczni powinni sobie z tym poradzić.

Seminarium iTOP obejmuje skuteczny i nietraumatyczny sposób poznawania tajników dobrej higieny jamy ustnej. Jest to program polegający na samodzielnym ćwiczeniu technik pod okiem instruktora, tak aby następnie przekazywać tę wiedzę pacjentom.

Indywidualny trening higieny jamy ustnej pod okiem instruktora to cel, filozofia iTOP.

Poprzez szkolenie iTOP lekarz czy higienistka stają się mentorami dla pacjentów. Stale mogą korzystać z wiedzy ekspertów i ich doświadczenia. Odkąd powstała koncepcja szkolenia iTOP w 2006 roku, wzięło w niej udział ponad 20 tys. profesjonalistów stomatologicznych z ponad 60 krajów. I ta liczba stale rośnie.

Jiri Sedelmayer, założyciel programu iTOP, udoskonalił szczoteczki międzyzębowe oraz szczoteczki do zębów nowej generacji, pracował jako asystent badawczy w Departamencie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii w klinice szczękowej w Hamburgu. W swojej pracy skupił się na indywidualnej profilaktyce, leczeniu uzupełniającym i endodoncji.

Jiri Sedelmayer rozwinął koncepcję iTOP i technikę touch - to - teach, uwzględniającą powszechne błędy i luki w wiedzy, które zauważył. Poprowadził ponad 1100 seminariów szkoleniowych i kursów na całym świecie. Zmarł 6 lipca 2019 r. w Pradze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH