
Interdyscyplinarne leczenie pacjenta ze złożonymi problemami stomatologicznymi jest poważnym zagadnieniem medycznym. Nie oznacza to, iż należy omijać przypadki, które nie sposób zrealizować według prostego scenariusza: oczywista przyczyna, standardowe leczenie, przewidywalny efekt.
To zrozumiałe, że podejmowanie wyzwań w stomatologii, chociaż z pewnością frapujące, musi być wsparte:
- gruntowną wiedzą,
- bogatym doświadczeniem,
- odpowiednią bazą techniczną.
Szczęśliwie stomatologia cyfrowa nie jest już sloganem opisującym przyszłość branży. Skaner wewnątrzustny, drukarka 3D, a nawet tomografia stożkowa - to narzędzia, z których na co dzień korzysta coraz więcej praktyk stomatologicznych. To baza dająca zdecydowaną przewagę wobec dość ograniczonego potencjału rozwiązań analogowych.
Wsparcie od Invisalign Go
- Szczegółowa diagnostyka i podjęcie na tej podstawie prawidłowej decyzji terapeutycznej dają mocną podstawą, przybliżającą końcowy sukces. Jak go osiągnąć? Dobre wsparcie może wnieść system Invisalign Go. Jak najlepiej wykorzystać taką szansę – na to pytanie odpowie lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz.
- Ekspert wskaże m.in. na zasady ustawienia zębów w łuku z wykorzystaniem leczenia ortodontycznego opartego właśnie na systemie Invisalign Go.
- Wykładowca, na podstawie przypadków klinicznych, przybliży algorytm postępowania, gwarantujący lekarzowi ogólnie praktykującemu bezpieczeństwo prawidłowego zakwalifikowanie pacjenta do minimalnego leczenia ortodontycznego.
- Uczestnicy webinarium dowiedzą się na czym polega planowanie leczenia oparte na harmonii położenia zębów z twarzą pacjenta i w jaki sposób w tym planowaniu uwzględnić aspekty m.in.: estetyki, funkcjonalności, struktury i biologii.
Jak wziąć udział w bezpłatnym webinarium?
Algorytm postępowania jest prosty.
- Trzeba skorzystać z podanego linka i zarejestrować się jako uczestnik wykładu.
- Czas trwania webinarium: 1,5 h.
- W trakcie wykładu będzie możliwość zadawania pytań, na które po prezentacji ekspert udzieli odpowiedzi.

Ekspert lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz
- Lekarz stomatolog, specjalizujący się w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdyscyplinarnym.
- Zaangażowany w tematykę wykorzystania narzędzi cyfrowych w planowaniu interdyscyplinarnym, w szczególności tworzenia optymalnych protokołów cyfrowych u pacjentów z problemami estetyczno - czynnościowymi (z wykorzystaniem filozofii Spear Education).
- Od 1999 r. związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent elekt EACD na lata 2012-2013.
- Wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
- Od 2014 r. założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu (na wniosek prof. Jana Dobrogowskiego).
Celem tego Towarzystwa jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym szczególnie bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
Komentarze