• W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej FDI zorganizuje seminarium internetowym poświęcone omówieniu roli innowacji i technologii w kształtowaniu przyszłości zdrowia jamy ustnej.
  • Unilever zaprezentuje korzyści płynące z telestomatologii.
  • Align Technology wyjaśni, w jaki sposób cyfrowe technologie dentystyczne mogą pomóc edukować pacjentów.
  • Dentsply-Sirona omówi, w jaki sposób najnowsze innowacje cyfrowe zwiększają dostęp do opieki stomatologicznej wysokiej jakości. 

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) Światowa Federacja Stomatologiczna FDI zaprosiła uznanych fachowców z branży dentystycznej do uczestnictwa w seminarium internetowym poświęconym omówieniu roli innowacji i technologii w kształtowaniu przyszłości zdrowia jamy ustnej.

Rolą kampanii WOHD 2022 ma być zwrócenie uwagi na fakt, że problemy ze zdrowiem jamy ustnej mogą poważnie wpłynąć na każdy aspekt życia, taki jak: samopoczucie emocjonalne, relacje społeczne, problemy mentalne i ogólny stan zdrowia fizycznego.

Nowe technologie rewolucjonizują stomatologię

W ocenie FDI potrzebne są skoordynowane działania między grupami interesariuszy, a więc: ogółem społeczeństwa, rządami, decydentami oraz branżą dentystyczną - w celu zajęcia się chorobami jamy ustnej, które dotykają ok. 3,5 mld ludzi na całym świecie (próchnica zębów stałych jest najczęściej występującą chorobą w skali globu).

Nowe technologie rewolucjonizują stomatologię, ułatwiając pracę dentystom, poprawiają komfort pacjentów, zapewniają dostęp do opieki populacjom cierpiącym na deficyt opieki stomatologicznej.

Seminarium internetowe, z udziałem oficjalnych partnerów branżowych FDI w trakcie WOHD, przybliżyć ma zaangażowanie grupy liderów innowacji w poprawę zdrowia jamy ustnej i jakości życia ludzi na całym świecie.

ŚDZJU ma pomóc w zmniejszaniu obciążeń chorobami jamy ustnej 

Prof. Paulo Melo, przewodniczący zespołu zadaniowego WOHD, mówi: 20 marca każdego roku prosimy świat o zjednoczenie się, aby pomóc zmniejszyć globalne obciążenie chorobami jamy ustnej, które dotykają konkretnych ludzi, systemy opieki zdrowotnej i gospodarki na całym świecie.

Jak najlepsze zdrowie jamy ustnej jest niezbędne dla ogólnego stanu kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Partnerzy branżowi mają do odegrania zasadniczą rolę w dostarczaniu niezbędnych produktów, technologii i sprzętu ułatwiających zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie chorób jamy ustnej.

Partnerzy kampanii w związku z ŚDZJU

Partnerzy kampanii: Unilever, Dentsply-Sirona i Align Technology przedstawią swoje spojrzenie na strategie, technologie i narzędzia, które kształtują przyszłość zdrowia jamy ustnej, pomagając stomatologom w zapobieganiu problemom stomatologicznym oraz we wczesnym wykrywaniu i leczeniu chorób jamy ustnej, aby ludzie mogli być dumni ze swoich uśmiechów.

Unilever zaprezentuje nową kampanię „Nie czekaj, aż będzie za późno #TalkToADentist” oraz korzyści płynące z telestomatologii. Kampania opiera się na przekonaniu, że każdy powinien mieć dostęp do wygodnej i niedrogiej specjalistycznej opieki stomatologicznej.

Align Technology wyjaśni, w jaki sposób cyfrowe technologie dentystyczne mogą pomóc edukować pacjentów, zwiększyć ich doświadczenie w leczeniu i wspierać klinicystów w tworzeniu profilaktyki jako ważnej części nieustannego dbania o zdrowie jamy ustnej.

Dentsply-Sirona omówi, w jaki sposób najnowsze innowacje cyfrowe zwiększają dostęp do opieki stomatologicznej wysokiej jakości. Omówione zostaną rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta z wykorzystaniem technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji. Rozwiązania te umożliwią stomatologom skupienie się na tym, co najważniejsze, a więc na leczeniu pacjentów i tworzeniu „zdrowych uśmiechów”.

Wydarzenie online rozpocznie się 17 marca o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego i będzie transmitowane na specjalnej platformie.