PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Higiena jamy ustnej. Jak do niej przekonać pacjenta

Autor: nieck • Źródło: en
11-05-2022, 17:51
Higiena jamy ustnej. Jak do niej przekonać pacjenta Studenci PUM przechodzą kurs instruowania pacjentów w zakresie higieny jamy ustnej Fot. AdobeStock
Jak uczyć pacjentów higieny jamy ustnej, jak najskuteczniej wszczepić nawyk prawidłowego mycia zębów? Wiedzę z tego zakresu można było zdobyć podczas drugiej edycji iTOP, czyli indywidualnego treningu higieny jamy ustnej w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.
  • Kurs higieny jamy ustnej na uniwersyteckim poziomie - okazja do nauki dla studentów wydziału stomatologicznego PUM
  • W tegorocznej edycji skorzystało z kursu 195 studentów I, II i IV roku stomatologii polsko- i anglojęzycznego programu studiów w PUM 
  • iTOP wychodzi na przeciw potrzebom dentystów w zakresie komunikacji z pacjentem. Motywowanie i instruowanie na temat higieny jamy ustnej to wbrew pozorom poważne wyzwanie dla lekarzy dentystów

Teoria z praktyką szczotkowania zębów

Jak uczyć pacjentów higieny jamy ustnej, jak ich do przykładania się do mycia zębów najskuteczniej motywować? 195 studentów I, II i IV roku stomatologii polsko- i anglojęzycznego programu studiów w PUM wzięło udział w 2. edycji iTOP - indywidualnego treningu higieny jamy ustnej (6-7 maja br.).

iTOP to autorska koncepcja profilaktyki i higienizacji jamy ustnej firmy Curaden, która łączy wiedzę teoretyczną i szkolenie praktyczne, zarówno w zakresie umiejętności manualnych, jak również motywacyjnych. Umożliwia wdrażanie zdobytej wiedzy do codziennej praktyki stomatologicznej tak, aby pomóc pacjentom jak najdłużej zachować zdrowe zęby oraz przyzębie.

Usuwanie płytki nazębnej w efektywny sposób

Warsztaty poprzedzono wykładem mgr Jagody Weihönig, koordynatora ds. edukacji Curaden Polska. Każdy ze studentów otrzymał zestaw produktów do higieny stomatologicznej oraz został przeszkolony w zakresie różnych technik skutecznego usuwanie płytki nazębnej.

Opiekunami dziesięcioosobowych grup uczestników byli trenerzy iTOP oraz koordynatorzy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – dr n. med. Helena Gronwald oraz lek. dent. Barbara Gronwald z Zakładu Propedeutyki, Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PUM pod kierownictwem dr hab. n. med. Danuta Lietz – Kijak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH