PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed: zabieg osteosyntezy złamania wyrostka kłykciowego żuchwy

Autor: nieck • Źródło: en
10-12-2020, 12:32
GUMed: zabieg osteosyntezy złamania wyrostka kłykciowego żuchwy Zdjęcie endoskopu w trakcie osteosyntezy (fot. GUMed)
Specjaliści z Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej GUMed przeprowadzili po raz pierwszy zabieg osteosyntezy złamania wyrostka kłykciowego żuchwy z asystą endoskopu, który obniża ryzyko porażenia nerwu twarzowego. Pacjentem był mężczyzna, który w wyniku urazu doznał dwukrotnego złamania żuchwy.

Operacja osteosyntezy złamań wyrostka kłykciowego z użyciem endoskopu w traumatologii szczękowo-twarzowej uchodzi za metodę leczenia o najwyższym stopniu trudności, ale też jest to leczenie na najwyższym poziomie. Tym samym Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej GUMed dołączyła do nielicznych ośrodków chirurgii szczękowo-twarzowej na świecie wykonujących tego rodzaju zabiegi.

Zabieg przeprowadził zespół operacyjny: dr n. med. Adam Polcyn, dr hab. Barbara Drogoszewska, lek. stom. Anna Barto; anestezjologiczny: dr n. med. Irmina Śmietańska, Wiesława Małagocka;  pielęgniarski: Renata Zielińska, Iga Banuch, Wiesława Leszczyńska, Ewa Bajera i Barbara Rudnicka.

Do tej pory był to pierwszy tego typu zabieg w szpitalu klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej GUMed tylko jeden ośrodek w Polsce wykonuje tego rodzaju procedurę z użyciem endoskopu.

Więcej: gumed.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GUMed   chirurgia szczękowo-twarzowa  

POLECAMY W SERWISACH