- Mamy projekt, pozwolenie na budowę, odłożyliśmy pieniądze na wkład własny, wynoszący połowę kosztów tej inwestycji – zapewnił w Radiu Gdańsk rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Marcin Gruchała.

- Projekt inwestycyjny został złożony w Ministerstwie Zdrowia i ma bardzo wysoki priorytet, obecnie staramy się o jego realizację. Liczymy, że w ramach środków unijnych z Funduszu Odbudowy inwestycja ta zostanie uruchomiona a jej realizacja zacznie się w 2022 r. – dodał prof. Marcin Gruchała.

O budowie nowego Centrum Stomatologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mówi się od kilku lat. Trwają prace projektowe i zbieranie środków na realizację inwestycji (do 37 mln zł).

Pierwotnie planowano, że budowa nowej siedziby na potrzeby stomatologii zakończy się pod koniec 2021 r. Obiekt ma posiadać trzy kondygnacje nadziemne oraz podpiwniczenie.

Pełnomocnikiem rektora ds. budowy Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii w Gdańsku jest dr Mariusz Bochniak.

Gdański Uniwersytet Medyczny zgodnie z harmonogramem realizuje największą inwestycję - budowę Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. W ramach drugiego etapu prac powstał budynek A oraz łącznik. Nowy obiekt ma ponad 27 tys. mkw., sześć pięter i podziemny parking, pomieści 270 łóżek dla pacjentów.