PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed publikuje kolejne zestawienie kandydatów na stomatologię

Autor: miro • Źródło: GUMed/infoDENT24.pl
06-08-2022, 16:04
GUMed publikuje kolejne zestawienie kandydatów na stomatologię GUMed: lista przyjętych na stomatologię Fot. AdobeStock
Żeby móc studiować stomatologię na GUMed (studia dzienne, stacjonarnie), trzeba mieć minimum 165 pkt. (na 200 możliwych). Ten limit zapewne już niewiele się zmniejszy w kolejnych listach rankingowych.
  • 22,8 kandydatów walczy o jedno miejsce na stomatologii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
    Na liście przyjętych z 5 sierpnia znalazło się 107 nazwisk
    Osoby zakwalifikowane powinny wypełnić formalności związane z przyjęciem na studia do 11 sierpnia

22,8 chętnych na jedno miejsce na stomatologii

Chęć studiowania na kierunku lekarsko – dentystycznym GUMed wyraziło 1073 kandydatów, co przełożyło się na 22,8 osoby na jedno miejsce.

Pięciu kandydatów legitymuje się maksymalną pulą punktów (200). Było ich ośmiu, ale trzech zrezygnowało ze studiów na GUMed.

Jak na razie przywilej studiowania stomatologii na GUMed zagwarantowała sobie grupa osób mająca co najmniej 165 pkt. i minimum 78 pkt. z biologii na poziomie rozszerzonym pkt. 9 osób, mając o jeden punkt mniej, oczekuje na decyzje zakwalifikowanych kandydatów. Jeden kandydat ma co prawda 165 pkt. ale mniej pkt. z biologii niż wymagane minimum.

Formalności związane z przyjęciem na studia stomatologiczne

Osoby zakwalifikowane na I rok studiów na kierunku lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne; zobowiązane są do 9 sierpnia 2022 r. załączyć w systemie ERK (w formie plików pdf) skany wymaganych dokumentów, a następnie dostarczyć ich oryginały drogą pocztową do działu rekrutacji na adres: Aleja Zwycięstwa 41-42, 80-210 Gdańsk. 

Kolejna zaktualizowana wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne opublikowana zostanie 9 sierpnia 2022 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GUMed   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH