Minimalna liczba punktów gwarantująca przyjęcie na stomatologię w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (studia dzienne, stacjonarnie) to 178 pkt. (na 200 pkt. możliwych). Ten limit jest o 5 pkt. niższy wobec progu z I listy rankingowej.

Jakie progi przyjęć na stomatologię? Fot. AdobeStock
- 33 zakwalifikowanych na stomatologię w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zrezygnowało z przywileju studiowania w tej uczelni
- Na liście przyjętych na stomatologię w GUMed (18 lipca) znalazło się 70 nazwisk z minimum 178 pkt.
- Osoby zakwalifikowane powinny wypełnić formalności, związane z przyjęciem na studia, do 20 lipca do godz. 14.30

Czytaj więcej
Dentystka wyłudziła z NFZ prawie 280 tys. zł1365 kandydatów walczyło o indeks studenta stomatologii
Jak na razie przywilej studiowania stomatologii w GUMed zagwarantowała sobie grupa osób mająca co najmniej 178 pkt.
15 osób, mając o jeden punkt mniej, oczekuje na decyzje zakwalifikowanych kandydatów.
Czterech kandydatów legitymuje się maksymalną pulą punktów (200).
Kolejna zaktualizowana wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne opublikowana zostanie 21 lipca 2023 r.
Formalności związane z przyjęciem na studia stomatologiczne
Osoby zakwalifikowane na I rok studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym, studia jednolite magisterskie, stacjonarne; zobowiązane są do 20 lipca 2023 r. do godzi 14.30:
- załączyć w systemie ERK (w formie plików pdf) skany następujących dokumentów, a następnie dostarczyć ich oryginały drogą pocztową do Działu Rekrutacji (do 24 lipca 2023 – liczy się data dostarczenia dokumentów do Działu Rekrutacji, a nie data stempla pocztowego);
- podanie na ustalonym formularzu, który dostępny jest w systemie rekrutacji on-line na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego;
- jeden egzemplarz katalogu opłat, który dostępny jest w systemie rekrutacji on-line na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego:
świadectwo maturalne lub jego oryginalny odpis, które będzie zwrócone po zakończonym procesie rekrutacji; - zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o istnieniu lub braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania i odbywania.
©
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Komentarze