PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gloria Orthodontiae 2013

25-06-2013, 00:23
Gloria Orthodontiae 2013
Gloria Orthodontiae 2013
Jak co roku Katedra Ortodoncji ISWL Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum zorganizowała Konferencję Gloria Orthodontiae. W trakcie tegorocznej imprezy (7 czerwca) uhonorowano dwóch naukowców, dzięki którym ortodontyczne leczenie w Polsce przeszło znaczący etap rozwoju. Laureatami Medalu Gloria Orthodontiae zostali prof. Milan Kaminek oraz prof. Stephen Williams.

Prof. Milan Kamínek ukończył studia na Uniwersytecie w Ołomuńcu w Czechach w 1961 r. Został tam asystentem Katedry Ortodoncji i po specjalizacji uzyskał tytuł profesora (1989 r.).

Prof. Milan Kamínek  studiował w Danii na Uniwersytecie w Kopenhadze i Aarhus.

Po powrocie do Czech, prowadząc Katedrę Ortodoncji w Ołomuńcu, promował leczenie ortodontyczne z zastosowaniem aparatów stałych. Był prekursorem tego typu  metody w krajach Europy Wschodniej.

Prof. Milan Kamínek zmienił system szkolenia specjalizacyjnego w Czechach na zgodny z założeniami programu ERASMUS. Prof. Milan Kamínek prowadził wiele kursów ortodontycznych w Polsce.

Był prezydentem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego, zorganizował Kongres EOS w 2003 r.

Prof. Stephen Willimas ukończył studia stomatologiczne w Anglii (1967 r.). Następne kwalifikacje zawodowe zdobywał w Danii, gdzie uzyskał specjalizację w dziedzinie ortodoncji (1981 r.). Pracował w kilu klinikach uniwersyteckich. Od 1985 r. prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną, początkowo w Danii, później w Austrii. W latach 1979 1985 prof. Stephen Willimas pracował na stanowisku adiunkta, a potem profesora i kierownika Oddziału Ortodontycznego w Uniwersytecie w Aarhus. Przeprowadził kilkaset kursów specjalistycznych w całej Europie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji i monografii o tematyce ortodontycznej.

W trakcie konferencji Gloria Orthodontiae dr Eric Marie-Catherine z Francji przeprowadził kurs szkoleniowy: Zastosowanie Liberty Bielle w ortodontycznym leczeniu pacjentów klasy II.

- Rozwój stałych aparatów ortopedycznych do korekty wad klasy II skraca czas leczenia i podnosi jego jakość optymalizując wykorzystanie potencjału wzrostowego. Konstrukcja nowych łączników aparatu razem z procedurą laboratoryjną stanowią istotny parametr sukcesu zapewni l dr Eric Marie-Catherine.

Dr Aichinger-Pfandl z Wiednia mówiła o ortodoncji ukierunkowanej na leczenie (waga diagnostyki i planowania leczenia w ortodoncji).

- Stabilne stawy skroniwo-żuchwowe i leczenie z usytuowaniem wyrostków kłykciowych w relacji centralnej są równie ważne co zdrowe przyzębie oraz pięknie wyrównane zęby przekonywała dr Eric Marie-Catherine.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   ortodoncja   uniwersytet   Kariera  

POLECAMY W SERWISACH