• 23. Kongres Światowej Federacji Dentystycznej FDI odbędzie się w Sydney (24 – 27 września)
  • Po raz pierwszy towarzyszyć mu będzie Forum Młodych Dentystów (środa 27 września od godziny 08:45)
  • W programie m.in. panel dyskusyjny na temat perspektyw kariery zawodowej poza ścieżką lekarza ogólnego

Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Sydney 24 – 27 września

23. Kongres Światowej Federacji Dentystycznej FDI odbędzie się w Sydney (24 – 27 września). Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest Australian Dental Association (ADA).

W programie kongresu blisko 200 godzin wykładów, które będą wygłoszone przez najwybitniejszych przedstawicieli branży stomatologicznej z całego świata. Wykłady wygłosi m.in. dwoje polskich ekspertów dr hab. n. med., prof. Kinga Grzech-Leśniak oraz dr n. med. Maciej Żarow.

Wśród licznych wydarzeń towarzyszących kongresowi jest także Forum Młodych Dentystów. Inauguracyjna edycja Forum Młodych Dentystów odbędzie się ostatniego dnia kongresu, w środę 27 września od godziny 08:45. 

Ponadto podczas kongresu odbędą się targi stomatologiczne na 25 tys. mkw. powierzchni wystawowej oraz doroczne obrady Parlamentu Światowej Federacji Dentystycznej. 

Forum Młodych Dentistów FDI. Forum wiedzy i doświadczeń

Na stronie internetowej World Dental Federation napisano: – To nowe wydarzenie zgromadzi młodych dentystów z całego świata, którzy będą mogli poznać najbardziej aktualne obecnie tematy w stomatologii. Będzie to również wyjątkowa okazja dla początkujących dentystów i studentów stomatologii, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju kariery w zawodzie dentysty, nawiązywać kontakty oraz dowiedzieć się więcej o pracy FDI.

W programie forum wykłady prof. Markusa B. Blatza, który omówi ewolucję ceramiki stosowanej w implantologii („The Evolution of Ceramics in Esthetic Implant Dentistry”) oraz dr Stefani Cheung, która przedstawi zagadnienie zębodołu poekstrakcyjnego („Managing Extraction Socket”),wykładowcy reprezentują Wydział Stomatologii Uniwersytetu Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. W dalszej kolejności zaplanowany jest półtoragodzinny panel dyskusyjny dotyczący perspektyw kariery zawodowej poza ścieżką lekarza ogólnego oraz czy zaangażowanie w pracę stowarzyszeniową może zmienić?

Jak przekonują organizatorzy, jest wiele powodów, dla których warto uczestniczyć w Forum. Dzięki wsparciu doświadczonych ekspertów, udział w tym wydarzeniu pozwoli młodym medykom zdobyć cenną umiejętność prawidłowej prezentacji. To okazja na poznanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego w stomatologii oraz poszerzenie umiejętności rozwiązywania ważnych problemów w stomatologii. Udział w Young Dentists Forum to również niepowtarzalna okazja do nawiązania znajomości w międzynarodowym środowisku lekarzy dentystów, które mogą procentować w przyszłości.

Rejestracja na Forum Młodych Dentystów jest bezpłatna dla wszystkich uczestników już zarejestrowanych na Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. 

Szczegółowy program  na witrynie internetowej: World Dental Congress.
Udział w Kongresie FDI można zgłosić na na stronie rejestracji

Obywateli polskich udających się do Australii obowiązują wizy, a dokumentem upoważniającym do wjazdu jest paszport lub dowód osobisty.