• Odbyła się ostatnia w 2022 r. konferencja naukowa organizowana przez PTS Odział Warszawa, Komisję ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie i OIL w Warszawie
  • Tematyka konferencji dobrana do praktycznych potrzeb każdego lekarza dentysty: Medyczne działania niepożądane w praktyce stomatologicznej; Co każdy lekarz dentysta powinien rozpoznać na zdjęciu pantomograficznym?; Mikrobiota jamy ustnej- znaczenie i modyfikacje
  • Lekarze dentyści proszeni są o zgłaszanie postulatów, w jaki sposób powinny być w pierwszej kolejności wykorzystywane składki członkowskie

Konferencja naukowa PTS i OIL w Warszawie

Organizatorzy konferencji, jak na finał przystało, zapewnili słuchaczom mocną dawkę praktycznej wiedzy, prezentowanej przez wykładowców z najwyższej półki. To było istotne wsparcie dla samokształcących się lekarzy dentystów.

Uczestników konferencji witali prof. Agnieszka Mielczarek - prezes PTS o/Warszawa oraz dr n. med. Dariusz Paluszek – wiceprezes ORL w Warszawie i przewodniczący Komisji Stomatologicznej ds. Lekarzy Dentystów tej Rady.

dr n. med. Maja Dubielecka

Kto miał okazję wcześniej słuchać prezentacji dr n. med. Mai Dubieleckiej, dr n. med. Anny Pogorzelskiej i dr n. med. Marcina Aluchny i tym razem się nie zawiódł. Kto zaś po raz pierwszy miał ten przywilej – zapewne powiększył grono ulubionych wykładowców o te właśnie trzy nazwiska.

dr n. med. Anna Pogorzelska

Tematyka ważna w wypełnianiu zawodowych obowiązków 

Tematyka poruszana podczas konferencji online zawierała problemy, które są istotne w każdym momencie kariery zawodowej lekarza dentysty:

  • Medyczne działania niepożądane w praktyce stomatologicznej - dr n. med. Maja Dubielecka
  • Co każdy lekarz dentysta powinien rozpoznać na zdjęciu pantomograficznym? - dr n. med. Anna Pogorzelska
  • Mikrobiota jamy ustnej- znaczenie i modyfikacje - dr n. med. Marcin Aluchna

Wszystkim tym, którzy wynieśli z prezentacji praktyczną wiedzę, przyjdzie czekać do następnego roku na kolejną edycję konferencji naukowych organizowanych przez PTS Odział Warszawa, Komisję ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie i OIL w Warszawie.

Czy następne tego typu wydarzenia pojawią się w kalendarzu lekarzy – dentystów? Jest taka możliwość. Ważne są jednak preferencje osób zainteresowanych. To czym będzie zajmował się samorząd w przyszłym i kolejnych latach - zależeć będzie od głosu członków mazowieckiej OIL.

dr n. med. Marcin Aluchna

Liczy się głos członków OIL 

Prezes ORL w Warszawie Piotr Pawliszak w rozmowie z infoDENT24.pl zachęcał lekarzy dentystów do zgłaszania postulatów, w jaki sposób powinny być w pierwszej kolejności wykorzystane składki członkowskie. Liczy się każdy głos środowiska i nie powinien on ograniczać się do konstatowania wysokości wzrostu miesięcznego obciążenia. Jest szansa na więcej i warto byłoby ją wykorzystać.