PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI - jest już program kongresu w Mumbaju w 2022 r.

Autor: nieck • Źródło: en
16-02-2022, 13:24
FDI - jest już program kongresu w Mumbaju w 2022 r. Mumbaj będzie gospodarzem kolejnego kongresu FDI w 2022 r. Fot. Pixabay
FDI udostępnia wstępny program kongresu, który odbędzie się między 29 września a 2 października 2022 r., w Mumbaju, w Indiach.

Coroczny kongres stomatologiczny to flagowe wydarzenie Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), wzmacniające więzi i wspierające współpracę  globalnej społeczności zajmującej się zdrowiem jamy ustnej.

Podczas światowego kongresu FDI można się spodziewać:
- nowatorskiego programu naukowego,
- interaktywnych platform, na których będą poruszane najistotniejsze tematy w stomatologii,
- wystawy stomatologicznej z udziałem najwybitniejszych postaci branży stomatologicznej.

Kongres stomatologiczny FDI, który co roku odbywa się w innym kraju, oferuje wyjątkową okazję do spotkania z liderami w dziedzinie zdrowia jamy ustnej z całego świata.

– Wymieniaj się doświadczeniami, weź udział w debatach i ciesz się możliwością nawiązywania kontaktów, aby jak najlepiej wykorzystać tę okazję do poszerzania swojej wiedzy. Podczas kongresu odbędzie się obszerna wystawa branżowa, dzięki której będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi najnowszymi produktami, technologiami i usługami, które wesprą Twoją codzienną praktykę oraz zapewnią najwyższej jakości leczenie i opiekę Twoim pacjentom, zachęca FDI we wstępie do 16-stronicowej publikacji na temat planowanego kongresu.

Gospodarzem kongresu z ramienia FDI jest prezydent prof. Ihsane Ben Yahya. Natomiast stronę indyjską reprezentować będzie dr Ravindar Singh, prezydent Indyjskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego, które w bieżącym roku obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Siedzibą zarządu Indian Dental Association, jednej z największych na świecie organizacji zrzeszających lekarzy dentystów jest właśnie Mumbaj.

W naukowym programie kongresu jest już prawie 60 wykładów,  szczególnie dużo miejsca poświęcono w tym roku:
- stomatologii estetycznej,
- znieczuleniom w stomatologii,
- endodoncji,
- implantologii,
- zastosowaniu nowoczesnych technologii w stomatologii.

W gronie wykładowców jest także przedstawicielka Polski - dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak, od 2019 roku członkini Dental Practice Committe FDI (zgłoszona na tę funkcję przez PTS).
Jako prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, wygłosi dwa wykłady:
- Rola lasera w leczeniu periodontologicznym: kwestie sporne,
- Nieinwazyjne użycie lasera w decementacji uzupełnień protetycznych. 

Lekarze dentyści mogą przesyłać abstrakty swoich wystąpień kongresowych. 
Termin zgłoszeń abstraktów: 17 kwietnia 2022 r.

Udział lekarza dentysty w kongresie wiąże się z opłatą rejestracyjną, która wynosi obecnie 550 USD. Wjazd do Indii wymaga od obywateli Polski  uzyskania e-wizy, która uprawnia do pobytu na terenie republiki przez 180 dni. 

Więcej szczegółów na stronie FDI

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   FDI   Kongres FDI  

POLECAMY W SERWISACH