Fachowa aplikacja na telefon dla dentysty

Wyszedł raport Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia "241 mobilnych aplikacji zdrowotnych", w którym wśród 40 aplikacji polecanych dla lekarzy i studentów medycyny znalazła się także skierowana wyłącznie do studentów stomatologii.
Aplikacja BoneBox – Dental Pro to narzędzie do diagnostyki stomatologicznej 3D oraz komunikacji z pacjentem, zawierające anatomicznie modele normatywne uzębienia osoby dorosłej. Wszystkie grafiki 3D są niezwykle starannie opracowane. Stomatolog może zobaczyć najdrobniejsze detale i niuanse, zmieniać położenie, kąt widzenia i powiększać wybrane detale, włączać lub wyłączać wybrane elementy anatomiczne.
Narzędzie może być przydatne i dla studentów oraz w codziennej pracy lekarzy-dentystów, przede wszystkim jako pomoc w rozmowie z pacjentem, gdyż ułatwi wyjaśnienie schorzenia i naturę zabiegu rekomendowanego przez dentystę. Bezpłatna aplikacja dostępna w języku angielskim działa na systemach iOS i Android.
Ogólną i stomatologiczną wiedzę pomoże uaktualniać całkowicie bezpłatna aplikacja Case – Medical Research, Journals & Pubmed (dostarcza informacji na temat nowości w badaniach naukowych publikowanych w wiodących magazynach. W bibliotece aplikacji znajduje się ponad 18 mln artykułów. Plusem jest łatwe wyszukiwanie treści i materiałów wideo oraz alerty informujące o nowej publikacji zbieżnej z zakresem zainteresowań użytkownika aplikacji oraz Medscape (źródło informacji o nowych lekach i wprowadzonych na rynek urządzeniach medycznych, dostarcza wiedzy z badań klinicznych i konferencji branżowych).
Poza BoneBox – Dental Pro można skorzystać z dużego wyboru aplikacji pomagających dbać o kondycję kręgosłupa, czy walczyć ze stresem i wypaleniem zawodowym.
Przykładowo InnerHour – Live Happier (wspiera w radzeniu sobie z problemami jak bezsenność, stres, obniżony poziom nastroju, niepokój, wybuchy złości) zaś Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia
na mięśnie pleców (proste ćwiczenia, dzięki którym można zadbać o higienę kręgosłupa i poprawić elastyczność mięśni pleców i karku, ze szczegółowymi instrukcjami wideo, audio i tekstowymi).
Według danych przytaczanych w raporcie OSOZ w Polsce przez ostatnich 5 lat blisko 77 proc. lekarzy korzystało z technologii zdrowia cyfrowego lub mobilnych aplikacji zdrowotnych. Większość przedstawicieli personelu medycznego przyznają, że cyfrowe technologie medyczne mają pozytywny wpływ na ich własne doświadczenia oraz na doświadczenia ich pacjentów.
Więcej: osoz.pl

CZYTAJ TAKŻE:
-
Studia w formie zdalnej do 30 września
eduDENT -
COVID-19 spotęgował bruksizm
techDENT -
Śląski PTS organizuje webinar ze stomatologii cyfrowej
eduDENT -
Chirurg stomatolog prof. dr hab. Hanna Gerber z nominacją profesorską
eduDENT -
NRL domaga się od MZ działań ws ograniczenia palenia tytoniu
newsDENT -
Dodatki covidowe dla rezydentów i stażystów
bizDENT -
Tylko 1/3 krajów zezwala dentystom na wykonywanie szczepień przeciwko COVID-19
newsDENT -
Stomatolog Patrycja Chowańska z wielkim sercem
newsDENT
-
Trwa nierówna walka o wsparcie gabinetów stomatologicznych
lexDENT -
Walka o ochronę gabinetów stomatologicznych przed upadkiem
lexDENT -
Sprzeciw wobec pomysłu ustanowienia zawodu: specjalista techniki dentystycznej
lexDENT -
Koronawirus 22 lutego 2021 r.: 17 zgonów przy 3 890 zakażeniach
newsDENT -
Studenci stomatologii powtórzą rok
bizDENT -
Kompetencje specjalistów do spraw techniki dentystycznej
lexDENT -
Alignery mogą utrudniać zajście w ciążę?
techDENT -
Co czeka stomatologię w 2021 r.?
bizDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Polanica, dolnośląskie -
lekarz dentysta
Myślenice, małopolskie -
asystent/ka stomatologiczna
Wrocław, dolnośląskie -
asystent/ka stomatologiczna
Polanica, dolnośląskie