PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fachowa aplikacja na telefon dla dentysty

Autor: nieck • Źródło: en
05-12-2019, 10:44
Fachowa aplikacja na telefon dla dentysty OSOZ wspomaga studentów stomatologii (fot. pixabay)
Dentyści dostali fachowe, łatwe do wykorzystania narzędzie do diagnostyki stomatologicznej 3D oraz komunikacji z pacjentem - BoneBox – Dental Pro.

Wyszedł raport Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia  "241 mobilnych aplikacji zdrowotnych", w którym wśród 40 aplikacji polecanych dla lekarzy i studentów medycyny znalazła się także skierowana wyłącznie do studentów stomatologii. 

Aplikacja BoneBox – Dental Pro to narzędzie do diagnostyki stomatologicznej 3D oraz komunikacji z pacjentem, zawierające anatomicznie modele normatywne uzębienia osoby dorosłej. Wszystkie grafiki 3D są niezwykle starannie opracowane. Stomatolog może zobaczyć najdrobniejsze detale i niuanse, zmieniać położenie, kąt widzenia i powiększać wybrane detale, włączać lub wyłączać wybrane elementy anatomiczne.

Narzędzie może być przydatne i dla studentów oraz w codziennej pracy lekarzy-dentystów, przede wszystkim jako pomoc w rozmowie z pacjentem, gdyż ułatwi wyjaśnienie schorzenia i naturę zabiegu rekomendowanego przez dentystę. Bezpłatna aplikacja dostępna w języku angielskim działa na systemach iOS i Android. 

Ogólną i stomatologiczną wiedzę pomoże uaktualniać całkowicie bezpłatna aplikacja Case – Medical Research, Journals & Pubmed (dostarcza informacji na temat nowości w badaniach naukowych publikowanych w wiodących magazynach. W bibliotece aplikacji znajduje się ponad 18 mln artykułów. Plusem jest łatwe wyszukiwanie treści i materiałów wideo oraz alerty informujące o nowej publikacji zbieżnej z zakresem zainteresowań użytkownika aplikacji oraz Medscape (źródło informacji o nowych lekach i wprowadzonych na rynek urządzeniach medycznych, dostarcza wiedzy z badań klinicznych i konferencji branżowych). 

Poza BoneBox – Dental Pro można skorzystać z dużego wyboru aplikacji pomagających dbać o kondycję kręgosłupa, czy walczyć ze stresem i wypaleniem zawodowym. 
Przykładowo InnerHour – Live Happier (wspiera w radzeniu sobie z problemami jak bezsenność, stres, obniżony poziom nastroju, niepokój, wybuchy złości) zaś Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia
na mięśnie pleców (proste ćwiczenia, dzięki którym można zadbać o higienę kręgosłupa i poprawić elastyczność mięśni pleców i karku, ze szczegółowymi instrukcjami wideo, audio i tekstowymi).

Według danych przytaczanych w raporcie OSOZ w Polsce  przez ostatnich 5 lat blisko 77 proc. lekarzy korzystało z technologii zdrowia cyfrowego lub mobilnych aplikacji zdrowotnych. Większość przedstawicieli personelu medycznego przyznają, że cyfrowe technologie medyczne mają pozytywny wpływ na ich własne doświadczenia oraz na doświadczenia ich pacjentów. 

Więcej: osoz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH