PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

European Master Degree in Oral Laser Applications

Autor: miro • Źródło: ms
29-01-2021, 10:16
European Master Degree in Oral Laser Applications Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej
Nauczanie terapii laserowej w oparciu o naukowo udowodnione dowody jest niezbędne dla skutecznego i bezpiecznego leczenia. Idea ta przyświecała twórcom podyplomowego programu nauczania wykorzystania laserów w stomatologii - EMDOLA.

European Master Degree in Oral Laser Applications jako program nauczania laseroterapii w stomatologii realizowany jest na sześciu uczelniach medycznych w: Barcelonie (Hiszpania), Liege (Belgia), Timisoarze (Rumunia), Parmie (Włochy), Rzymie (Włochy) oraz we Wrocławiu (Polska).

European Master Degree in Oral Laser Applications to program edukacyjny na akademickim poziomie dotyczący stomatologii laserowej. Jest on podzielony na 10 teoretycznych i praktycznych modułów, w których różne dziedziny stomatologii (zachowawcza, endodoncja, periodontologia, ortodoncja, chirurgia jamy ustnej, stomatologia estetyczna, protetyka) są omawiane w kontekście wykorzystania laserów o różnych długości fal lasera celem poprawy wyników leczenia.

Wszystkie uczelnie zaangażowane w projekt EMDOLA realizują jednolity program, a możliwość uczestniczenia w niektórych modułach w innym z nich jest dozwolona.

Szkolenie trwa dwa lata, co stanowi 1500 godzin nauczania (750 godzin rocznie), co najmniej 780 godzin zajęć dydaktycznych oraz 50 godzin na egzamin końcowy. Liczba punktów ECTS: 60/rok (łącznie 120). Pozostałe godziny zostaną przeznaczone na:
• zajęcia praktyczne (praktyczne),
• godziny zajęć laboratoryjnych,
• staże,
• działalność edukacyjna,
• samodzielna nauka i samodzielna nauka.

W celu oceny stopnia wiedzy zdobytej przez studentów - na zakończenie każdego lub większej liczby modułów, w zależności od potrzeb dydaktycznych, przewiduje się testy sprawdzające w formie testu pisemnego (quiz) i ustnego poprzez prezentację multimedialną (Power Point).

Program EMDOLA kończy się pracą magisterską, która zostanie przedstawiona na drugim roku. Kurs prowadzony jest w języku polskim i angielskim. 

Daty: 
05.01.2021-05.01.2022 Składanie zgłoszeń drogą elektroniczną (biuro@ptsl.com.pl): 
Marzec 2022: rozmowa rekrutacyjna i egzamin przed komisją edukacyjną: 

Czesne: 8000 EUR (płatne w 2 ratach) 

Dane kontaktowe
www.umed.wroc.pl/
https://www.umed.wroc.pl https://www.umed.wroc.pl/
tel.: +48 604 744 604
mail: kinga.grzech-lesniak@umed.wroc.pl

Kierownicy programu EMDOLA: prof. Samir Nammour, Uniwersytet w Liege, Belgia
prof. Josep Arnabat, Uniwersytet w Barcelonie, Hiszpania, prof. Umberto Romeo, „La Sapienza”, Uniwersytet w Rzymie, Włochy, prof. Paolo Vescovi, Uniwersytet w Parmie, Włochy, prof. Carmen Todea, Uniwersytet Medycyny i Farmacji „Victor Babes”, Timişoara, Rumunia, dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Polska

POLECAMY W SERWISACH