PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Dobre szkolenie stomatologiczne, czyli jakie?

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
13-09-2013, 00:01
Dobre szkolenie stomatologiczne, czyli jakie? Dobre szkolenie, czyli jakie?
W czwartek opublikowaliśmy tekst, w którym przedstawiliśmy rozważania na temat teraźniejszości i przyszłości branży szkoleń dla stomatologów. Na pytanie, czy uczymy się: tradycyjnie, w trakcie zagranicznych wyjazdów czy korzystając z dobrodziejstw wirtualnych możliwości, trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiemy jednak na co uwagę zwracają stomatolodzy w trakcie wyboru oferty edukacyjnej.
Lek. stom. Monika Zmarzlak (fot. Archiwum)Lek. stom. Monika Zmarzlak
Dobre szkolenie wymaga na pewno kreatywności. Ważne jest jakie kompetencje ma trener, jakimi metodami posługuje się aby przekazać wiedzę jak najlepiej. Istotna jest jakość szkolenia, tematyka w zależności od zainteresowań i chęci rozwoju lekarza w danej dziedzinie. Wtedy cena nie jest aż tak ważna. Osobiście wybieram szkolenia polecane przez kolegów dentystów, biorę pod uwagę ich opinię. Zawsze interesują mnie kursy z częścią praktyczną. Dobry trener powinien posiadać przede wszystkim ogromną wiedzę, umiejętność autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej. Ja osobiście cenię również poczucie humoru. Podczas długich, często wielogodzinnych zajęć teoretycznych dobrze jest przez chwilę zrelaksować się, odwrócić uwagę. Długotrwała koncentracja powoduje w końcu wyłączenie, myśli zaczynają krążyć gdzie indziej. Jakaś zabawna dygresja dobrze służy nam słuchaczom. Takich trenerów znam. Doskonalenie umiejętności i ustawiczne kształcenie podnosi jakość usług każdego lekarza, a zdobyta wiedza i umiejętność zastosowania jej w praktyce są bezcenne.

Lek. stom. Jakub Bebak (fot. Archiwum)Lek. stom. Jakub Bebak
Dobre szkolenie musi być dopasowane do poziomu mojej wiedzy, chcę wiadomości obiektywnych, popartych badaniami, a nie doświadczeniami jednej praktyki. Ważne jest, abym mógł zrewidować dotychczasową wiedzę, jednocześnie nie zanudzając się całkowicie. Zwracam również uwagę na różnorodność wykładowców, różne szkoły, regiony świata dają różne spojrzenie na problemy i pokazują różne drogi ich rozwiązania, co pozwala mi wybrać optymalne rozwiązanie dla moich pacjentów. Kolejnym atutem jest to, co firma organizująca szkolenie może zaoferować po jego zakończeniu, aby zdobyte umiejętności były efektywnie wykorzystane. Zwracam uwagę na oferty szkoleń wyjazdowych, które pozwalają łączyć naukę z przyjemnością. Dobrze, że coraz więcej firm pamięta o edukacji asyst i techników dentystycznych.

POLECAMY W SERWISACH