• Pierwszy kongres, znany obecnie jako Dental Spaghetti, zorganizował 20 lat temu dr n. med. Maciej Żarow we współpracy z prof. Jerzym Krupińskim w ramach Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT
  • Wiodącym tematem tegorocznego kongresu jest „Klinika Stomatologiczna 2.0.” Cyferka 2.0 to kolejna generacja praktyki dentystycznej
  • Podczas Dental Spaghetti omówione zostaną m.in.: - protokoły organizacji cyfrowej, którą warto wdrożyć w gabinecie, - możliwości projektowania uśmiechu w oparciu o wykorzystanie algorytmów ortodontycznych,  - implanty i problemy estetyczne przy tego typu pracach, - ceramika dentystyczna oraz licówki porcelanowe, - problemy stomatologii odtwórczej, - odbudowy bezpośrednie w odcinku bocznym  

   dr n. med. Maciej Żarow

Otóż nasz pierwszy kongres zorganizowany wraz z prof. Jerzym Krupińskim w ramach Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® nazwaliśmy „Konferencja Międzynarodowa” - nudno i oficjalnie, jak przystało na tamte postkomunistyczne czasy.

Przyjechał na nią wyjątkowo uzdolniony, młody i nieznany wówczas wykładowca z Włoch - dr Marco Nicastro (dziś jest Prezydentem Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD).

Kulinarny wątek naukowej konferencji

Chcąc być dobrym gospodarzem „męczyłem” Marco wizytami w Chłopskim Jadle i innych podobnych restauracjach z rodzimymi specjałami kulinarnymi. Po którejś z rzędu kolacji z chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi, schabowym, żurkiem i pierogami, Marco zapytał błagalnym głosem - czy mógłby coś dla nas ugotować - po włosku.

Pojechaliśmy do ówcześnie największego supermarketu w Krakowie – Géant i zakupiliśmy spaghetti, pomidory i boczek, a Marco przyrządził najlepszą na świecie rzymską Amatriciana. Popijając spaghetti kolejnym kieliszkiem włoskiego Sangiovese, doszliśmy do wniosku, że polskim kongresom też przyda się zmiana - na styl włoski. Stanęło na tym, iż od kolejnego roku kongres nazywać się będzie Dental Spaghetti.

Dental Spaghetti po raz 20. Klinika Stomatologiczna 2.0.

W tym roku organizujemy go już po raz 20.! Z założenia kongres miał się wyróżniać najlepszą z możliwych atmosferą, gościć wykładowców potrafiących zafascynować publiczność i kłaść nacisk na aspekt praktyczny. Jestem pewny, że i w tym roku cele te uda się zrealizować!

Wiodącym tematem kongresu jest „Klinika Stomatologiczna 2.0.” Przez cyferkę 2.0 rozumiemy kolejną generację praktyki dentystycznej. Zmiany dokonują się przecież na naszych oczach: od marketingu po cyfryzację i obecność ortodoncji w większości naszych klinik. Cyferka 2.0 oznacza nadążanie za dzisiejszymi czasami. Czy musimy? Powinniśmy skorzystać z okazji, którą daje nam postęp w stomatologii - postęp 2.0. Jeśli dobrze go “okiełznamy” to większość z nas będzie beneficjentami tego postępu, skorzysta też pacjent!

Agenda Dental Spaghetti 

Na początku tegorocznego kongresu przywita uczestników dr German Gomez z wizją marketingu 2.0 oraz nowej komunikacji z pacjentem, której wymagają od nas obecne czasy.

W kolejnym wykładzie dr Marco Martignoni przedstawi autorską koncepcję protokołu organizacji cyfrowej, którą warto wdrożyć w swoim gabinecie, aby pracować lepiej i szybciej.

Dr Luis Maria Ilzarbe Ripoll opowie o nowych możliwościach projektowania uśmiechu w oparciu o wykorzystanie algorytmów ortodontycznych, co z kolei umożliwia minimalną inwazyjność zabiegów odtwórczych.

W świecie stomatologii estetycznej Dental Spaghetti nie może zabraknąć implantów i opartej na nich protetyce. O tym, jak uniknąć problemów estetycznych przy tego typu pracach usłyszymy podczas wykładu dr Riccardo Krausa.

Po południu dołączą technicy dentystyczni - a będzie ku temu wyjątkowa okazja! Kongres odwiedzi z wykładem tech. dent. Oliver Brix - legenda ceramiki dentystycznej oraz licówek porcelanowych! Proszę zabierzcie swoich techników - mamy dla nich rewelacyjną sesję przedpołudniową, a po południu zapraszamy do wspólnej dyskusji!

Późnym popołudniem również nie zabraknie emocji! Po raz pierwszy na Dental Spaghetti gościem będzie twórca słynnej grupy naukowej BIO-EMULATION - dr Javier Tapia-Guadix z Madrytu. Piękne zdjęcia jego autorstwa i techniki pracy kompozytem w odcinku bocznym, na pewno dostarczą wielu wrażeń.

Warto dodać, iż dr Tapia brał udział w nowym słynnym dziele Pascala Magne dotyczącym stomatologii odtwórczej. Kongres zakończy wykład dr Gomeza - tym razem na temat odbudów bezpośrednich w odcinku bocznym - zobaczymy wówczas, czy bonding z Walencji różni się bardzo od bondingu na „gust polski”!

A na koniec jak zwykle gorąca dyskusja: wykładowcy - stomatolodzy - technicy!  

Dr n. med.  Maciej Żarow, Klinika i Centrum Kursowe Dentist, Kraków

*** 

Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti towarzyszy Międzynarodowym Targom Stomatologicznym KRAKDENT®.
XX. edycja kongresu wraz z kursami przedkongresowymi odbędzie się 31 marca  - 1 kwietnia 2023 r. 

Szczegóły programu i zapisy   

Sklep