PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DIL pomaga tworzyć lekarzom dobry wizerunek w mediach

Autor: nieck • Źródło: en
28-07-2021, 13:48
DIL pomaga tworzyć lekarzom dobry wizerunek w mediach Przydatny kurs z kreowania wizerunku na social mediach (fot. Shutterstock)
Bycie stomatologiem grozi izolacją, a media społecznościowe skutecznie temu przeciwdziałają. Jednak mogą być też źródłem dużego stresu - jak uporać się z tą gorszą stroną Facebooka i Twittera pokaże kurs online.

Twitter, Youtube, Linkedin, Instagram i Facebook - dentyści  funkcjonują  także w mediach społecznościowych. Są całkiem przydatne w budowaniu kariery, ale też mogą być przyczyną stresu i frustracji, gdy wykorzystują je roszczeniowi pacjenci, niezadowoleni z usług dentysty. 

Wśród niezaprzeczalnych zalet mediów społecznościowych jest na przykład to, że można za ich pośrednictwem dzielić się doświadczeniami i trudnościami z  kolegami po fachu. A to szczególnie się liczy w zawodzie dentysty, który  uznawany jest za jeden z najbardziej stresujących. 

Dzięki mediom społecznościowym można mieć kontakt z największymi ekspertami w dziedzinie stomatologii. Można przesyłać zdjęcia, prześwietlenia i uzyskiwać różne opinie innych lekarzy, nawet zanim jeszcze pacjent wyjdzie z gabinetu! Niektórzy ze specjalistów chętnie zostają mentorami młodszych dentystów, a to szansa nie do przecenienia zwłaszcza dla początkujących stomatologów.

 Komisja Kształcenia Dolnośląskiej Rady Lekarskiej we Wrocławiu
organizuje kurs medyczny on-line, który będzie uczył, jak najlepiej kreować swój wizerunek z social mediach i jak radzić sobie z krytyką niezadowolonych pacjentów.

Temat kursu: Ataki mediów, pacjentów i hejterów na lekarzy. Jak się bronić i kreować swój dobry wizerunek?

Kierownik Naukowy Kursu - prof. nadzw, dr hab. Andrzej Wojnar,  wykłady poprowadzi Marcin Tomkiel, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Szczegółowy program:
10.00-13.00 - Ataki mediów, pacjentów i hejterów na lekarzy. Jak się bronić i kreować swój dobry wizreunek?
Wizerunek lekarza. Media, social media, internet, pacjenci. Budowanie marki osobistej. Sytuacje kryzysowe i hejt w sieci.
13.00-13.15       Przerwa
13.15-14.00       Dyskusja on-line i zakończenie kursu

Czas: 6 października 2021 r.  (środa) w godz. 10.00-14.00

 Uczestnikowi kursu przysługują 3 punkty edukacyjne. Udział w kursie jest bezpłatny.

Zapisy na kurs  wyłącznie drogą elektroniczną na adres:  komisjaksztalcenia@dilnet.wroc.pl. 

Kilka dni przed szkoleniem uczestnik otrzyma drogą elektroniczną link do szkolenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH