PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto: medycyna estetyczna na wyciągnięcie ręki

Autor: miro • Źródło: ms
03-09-2019, 07:27
Dentysto: medycyna estetyczna na wyciągnięcie ręki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Każdy wykład z zakresu medycyny estetycznej, prezentowany podczas Warsaw Dental Medica Show 2019, zakończony będzie pokazem zabiegu. Odbędzie się 20 wykładów zakończonych pokazem i aż 36 warsztatów z medycyny estetycznej, podczas których lekarze będą pracowali z ok. 300 pacjentami! - zapewnia Małgorzata Kasprzak - Guzek dyrektor generalny YOUVENA.

Medycyna estetyczna, prezentowana z myślą o aktywności zawodowej lekarzy dentystów, będzie silnie reprezentowana podczas startującego 5 września 2019 r. Warsaw Dental Medica Show.

5 września - czwartek
Nowością podczas tegorocznej edycji WDMS będzie workshop „Anatomia bez tabu” z pokazem kadawerowym z ukierunkowaniem na medycynę estetyczną. W programie dysekcji: skóra właściwa, powierzchowne i głębokie przedziały tłuszczowe SMAS, naczynia i nerwy, więzadła, platysma, strefy niebezpieczne tzw. „danger zones”.

5 września - czwartek
Panel dyskusyjny „Ekotrendy w stomatologii, medycynie estetycznej i odżywianiu”. To kolejna nowość tej edycji. Ekologia to coraz bardziej zauważalny trend w każdej dziedzinie życia, w tym również w medycynie. Odpowiada na potrzeby zmieniającego się rynku.

6 września - piątek
Wykład „Wprowadzenie usług medycyny estetycznej do praktyki stomatologicznej”, który jest wynikiem pracy i doświadczeń YOUVENA i Doskonałej Obsługi Pacjenta. Krok po kroku prezentacja najlepszych rozwiązań i gotowych narzędzi dotyczących wprowadzania medycyny estetycznej do praktyki stomatologicznej. 

7 września - sobota
Inauguracja Koła Medycyny Estetycznej dla Młodych Lekarzy Dentystów połączona z sesją naukową (gość specjalny prof. Andrea Corbo). Młodzi lekarze dentyści, zainteresowani medycyną estetyczną, będą mieli swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń medycznych (kolejne WDMS).

Podczas Warsaw Dental Medica Show odbędzie się premiera platformy edukacyjnej dla lekarzy dentystów Edu – Stomatologia z dostępem indywidualnym, chronionym hasłem.

Platforma prezentować będzie innowacje, które nie są dostępne na innych kanałach i platformach. To m.in. filmy edukacyjne i metamorfozy, które będą miały kontynuację i finał podczas kolejnych edycji Warsaw Dental Medica Show.

Pierwszy film edukacyjny będzie dotyczył zabiegu z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej twarzy (wszczepienie silikonowego implantu bródki). W celu lepszego wyprofilowania oraz przywrócenia właściwych proporcji dolnego piętra twarzy oraz okolicy podbródkowej, zadecydowano o przeprowadzeniu jednoczasowej liposukcji podbródka.

Pełną metamorfozę pacjentki lekarze będą mieli okazję ocenić osobiście za rok, przy okazji kolejnej edycji Warsaw Dental Medica Show 2020.

Tworząc tę platformę przyjęto formułę: obejrzyj, zainteresuj się i naucz się na następnej edycji WDMS. Będzie to nowy, innowacyjny kanał komunikacji z lekarzami, funkcjonujący pomiędzy kolejnymi edycjami WDMS pod hasłem „komunikacja poprzez edukację”. Jest to nowa jakość, zarówno jeśli chodzi o organizację wydarzeń medycznych, edukację, jak i komunikację z lekarzami.

W przyszłości stworzone zostaną również zakładki dla asystentek i higienistek oraz techników dentystycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH