• Niektóre wykłady podczas DentEast3:
  • Pantomogram - jak grać, aby wygrać". Jak zachować żywą miazgę? Materiały i metody stosowane w leczeniu próchnicy głębokiej i odsłoniętej miazgi.
  • Ortodoncja w leczeniu interdyscyplinarynym, czyli kto, kiedy i dlaczego?
  • Co stomatolog powinien wiedzieć o nowotworach głowy i szyi?
  • Wkręć swój pierwszy implant

Jeśli DentEast3 - to jasne, że odbyły się także takie wydarzenia jak DentEast1 i DentEast2. Faktycznie tak było, z tym, że ostatnia konferencja, organizowana przez PTTS Oddział w Lublinie, miała miejsce ponad dwa lata temu. Z przyczyn oczywistych dla każdego.

   Podczas DentEast2

Oskar Tokarczuk wiceprezes lubelskiego oddziału terenowego PTSS w rozmowie z infoDENT24.pl koncentrował się na wątkach merytorycznych, które zostaną poruszone podczas wykładów i warsztatów.

- Tematyka części wykładów będzie dotyczyła m.in. współpracy interdyscyplinarnej w gabinecie stomatologicznym, stomatologii cyfrowej oraz zagadnień z zakresu endodoncji i chirurgii stomatologicznej - informuje Oskar Tokarczuk.

Hendicap po stronie organizatorów DentEast3 jest taki, że funkcję opiekuna naukowego PTSS OW w Lublinie pełni nie kto inny jak charyzmatyczna prof. Ingrid Różyło – Kalinowska, kierująca Zakładem Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, guru światowej radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej.

Niejeden doświadczony lekarz dentysta chciałby uszczknąć nieco z wiedzy uczonej, która – przypomnijmy - w swojej bogatej karierze naukowej ma m.in. okres prezydentury European Academy of Dentomaxillofacial Radiology. Dla wielu organizatorów stomatologicznych kongresów, sympozjów i szkoleń zaproszenie prof. Ingrid Różyło – Kalinowskiej z wykładem niezmiennie jest mission impossible.

Prof. Ingrid Różyło – Kalinowska oczywiście będzie miała wykład podczas DentEast3. Jego tytuł to "Pantomogram - jak grać, aby wygrać".

Kolejny opiekun PTSS w Lublinie dr n. med. Leszek Szalewski poprowadzi wykład w unikatowej formule, a mianowicie z udziałem dwóch studentek UM w Lublinie i członkiń tamtejszego PTSS. Warto być uczestnikiem takiego wydarzenia.

   Podczas DentEast2

Z wykładami zapowiedzieli się także m.in.:
Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski - Jak zachować żywą miazgę? Materiały i metody stosowane w leczeniu próchnicy głębokiej i odsłoniętej miazgi.
Dr n. med. Beata Walawska - Ortodoncja w leczeniu interdyscyplinarynym, czyli kto, kiedy i dlaczego?
Dr n. med. Anna Mucha-Małecka we współpracy z GSK (sponsor główny) - Co stomatolog powinien wiedzieć o nowotworach głowy i szyi?

Nie sposób nie wspomnieć o sprawdzonym przyjacielu oddziału PTSS w Lublinie dr. n. med. Michale Łobaczu. Jest  on adiunktem w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie, którą kieruje prof. Mansur Rahnama, krajowy konsultant z zakresu chirurgii stomatologicznej. Dr Michał Łobacz poprowadzi "zakręcony" warsztat "Wkręć swój pierwszy implant". 

Dla osób wyczerpanych naukowym wsadem DentEast3 organizatorzy przygotowali dawkę relaksu podczas imprez integracyjnych po każdym dniu wykładowym.

Szczegóły i cennik imprezy tutaj

FB PTSS OW w Lublinie 

   Podczas DentEast2