Dzięki takiej frekwencji, pozycja Targów DENTAMED, jako „trzeciej siły" na rynku imprez stomatologicznych w Polsce pozostaje niezagrożona.
Organizatorzy podkreślają, iż biorąc pod uwagę regionalny charakter targów 2453 zwiedzających jest bardzo dobrym wynikiem. W 2012 roku w imprezie uczestniczyło 2238 osób.

Beata Simon- 12. edycję targów DENTAMED od poprzednich wrocławskich imprez różniła przede wszystkim liczba imprez towarzyszących - mówiła infoDENT24.pl Beata Simon, komisarz targów (na zdjęciu). - W tym roku, w ramach targów DENTAMED, bez wątpienia więcej firm prowadziło szkolenia, kursy, prezentacje niż w latach ubiegłych (patrz tutaj). To świadczy o wzrastającym zainteresowaniu lekarzy dentystów nie tylko ofertą wystawienniczą, ale także pogłębieniem wiedzy w ramach szczegółowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem w zawodzie. To ważne, że w jednym miejscu, o jednym czasie można porozmawiać nie tylko o szczegółach technicznych ofert, prezentowanych przez przedstawicieli handlowych, ale także wysłuchać wykładów na temat nowych metod i technik leczenia.

Bogactwo stoisk

W trakcie 12. edycji DENTAMED uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą 115 firm z: Polski, Chin, Czech, Danii, Holandii, Niemiec, Słowacji, USA i Włoch, a także 69 firm reprezentowanych z całego świata.
Wśród tegorocznych wystawców zaprezentowali się producenci, przedstawiciele, dystrybutorzy sprzętu, narzędzi, materiałów dentystycznych, środków farmaceutycznych, odzieży medycznej i oprogramowania medycznego z całej Polski. Na zwiedzających czekały m. in.:
- CALAJECTTM - najnowszy system do bezbolesnego znieczulenia komputerowego,
- BLANX WHITE SHOCK pierwsza pasta wybielająca światłem bez użycia nadtlenku,
- najnowsze unity stomatologiczne: A-DEC 400, DIPLOMAT ADEPT DA170, GALLANT PRO
- TIXOS - pierwsze implanty drukowane 3D
- laser diodowy SMARTm - pierwszy na świecie laser diodowy o 2 długościach fali
jak również wiele innych rozwiązań i produktów, które w pierwszej chwili łatwiej zestawić z wyprawą w przestrzeń kosmiczną niż z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Wiedza ekspertów

Prezentacje firm i ich nowości uzupełniły kursy medyczne i szkolenia, w których udział wziąć mógł każdy zainteresowany. Jak co roku poprowadzili je profesjonaliści i przedstawiciele firm specjalizujących się w znajdowaniu coraz to nowszych i lepszych rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę oraz zwiększających komfort pacjentów.
Podczas tegorocznej edycji targów DENTAMED odbyły się dwa całodniowe szkolenia. Oba kursy wzbudziły duże zainteresowanie i zebrały bardzo dobre oceny wśród uczestników.

DENTAMED SPRZĘTW pierwszym dniu odbył się kurs medyczny pt.: "Błędy i problemy w leczeniu endodontycznym: roszczenia pacjentów a prawo medyczne" dla lekarzy dentystów we współpracy z Anną Szymańską z firmy Esdent. W kursie wzięło udział 130 osób.
Natomiast w drugim dniu targów odbyła się I Ogólnopolska Sesja stomatologiczna pt.: "Okluzja. Teoria i praktyka. Dlaczego warto się uśmiechać?" we współpracy z firmą Duo-Dent. W sesji wzięło udział 70 osób.
Stomatolodzy obecni na Targach mogli również poddać się specjalnym badaniom kręgosłupa, które miały wykazać jakie zagrożenia występują podczas pracy lekarza dentysty. Badania te miały dać odpowiedź, jak pracować, aby zachować zdrowie.

W przyszłym roku organiztor zaprasza do Wrocławia na 13. edycję Dolnośląskich Targów Stomatologicznych DENTAMED (7 - 8 listopada 2014).