• 20 marca przypada Światowy Dzień Jamy Ustnej. Z tej okazji organizacje stomatologiczne, uczelnie i wszyscy związani ze stomatologią mogą angażować się w aktywności związane z promowaniem zdrowia zębów i dziąseł
  • W ramach obchodów Światowego Dnia Jamy Ustnej PTSS organizuje serię spotkań z ekspertami w formule online
  • Wykłady online będą dotyczyć różnorodnych aspektów stomatologii. Z założenia mają mieć formę przystępną także dla osób nie związanych ze stomatologią zawodowo

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Akcja studentów stomatologii

Zbliża się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który jak co roku przypada na 20 marca. Już od 1 marca trwa ogólnopolska kampania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego „Polska mówi aaa...", w ramach której m.in. organizowane będą bezpłatne przeglądy stomatologiczne.

Wśród różnego typu aktywności nie zabraknie również akcji edukacyjnych i webinarów, podczas których eksperci będą dzielić się wiedzą z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej i innych zagadnień stomatologii.

W tym roku Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii przygotowało cykl pogadanek. Codziennie odbędzie się Dental Talk w okresie od 20 do 23 marca. Każdego dnia inny ekspert podzieli się wiedzą z różnych dziedzin stomatologii. Organizatorzy zapewniają, że informacje będą podawane w sposób przystępny, aby z wirtualnego spotkania na ptss.pl mogli skorzystać nie tylko lekarze dentyści i studenci stomatologii, ale też pacjenci zainteresowani poszerzaniem wiedzy.