PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dental Spaghetti zaprasza na „osiemnastkę”

Autor: miro • Źródło: ms
26-03-2019, 10:22
Dental Spaghetti zaprasza na „osiemnastkę” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- W tym roku nasz kongres Dental Spaghetti, który odbędzie się 12 i 13 kwietnia 2019 r. w Krakowie, obchodzi „18-tkę”, a więc wchodzi w dojrzałość – przypomina dr n. med. Maciej Żarow z komitetu organizacyjnego kongresu.

   Dr n. med. Maciej Żarow opisuje to co ma się wydarzyć podczas dwóch kongresowych dni.

To wielka przyjemność móc przygotowywać program Dental Spaghetti. W tym roku nie obędzie się bez tematów „trendy”… nie obędzie się też bez sentymentów…

Ortodoncja jest „Trendy”!!!
Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się postawić na ortodoncję i zaprosić wspaniały duet ortodontyczno-protetyczny z Rzymu: dr Andrea Bazzucchi i dr Antonello Pavone, którzy przedstawią idealną współpracę ortodontyczno-odtwórczą, tak ważną dla nowoczesnej praktyki stomatologicznej.

Czy lekarz praktykujący ogólnie może wykonywać leczenie ortodontyczne? Jakie narzędzia ułatwiają planowanie w ortodoncji? Czy najpierw stomatologia odtwórcza, a potem ortodoncja? Czy też na odwrót? Czy ortodoncja może być wstępem do „anti-aging therapy”? Na te pytania odpowie nam wspaniały duet z „wiecznego miasta”.

Czy leczenie odtwórcze może zastąpić ortodoncję?
W tym toku gościmy jednych z najwybitniejszych - naszym zdaniem - stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie. Dr Paulo Monteiro - ekscytujący showman z grupy Style Italiano - pokaże tajniki swoich estetycznych tricków, które zastępują, a może też tylko uzupełniają ortodoncję? Tego dowiemy się podczas wykładów!

Federico Ferraris - technik dentystyczny i stomatolog w jednej osobie, zaprezentuje protokoły adhezyjne, które koniecznie musicie skopiować do swojej praktyki, jeśli chcecie zwiększyć przewidywalność waszych prac estetycznych! Wykłady Federico rezerwowane są na świecie na wiele lat do przodu - dlatego cieszymy się, że możemy go gościć w Krakowie!

Jak planować estetykę przodu za pomocą implantów i nie wpaść jak „śliwka w kompot”?
To coraz częściej zadawane przez praktyków pytanie. Nie sztuką jest bowiem wszczepić implant, ale sztuką jest go zaplanować w taki sposób, aby stomatolog odtwórczy mógł zrealizować oczekiwania estetyczne pacjenta. Czy to zawsze jest możliwe? I jak zminimalizować ryzyko? Dowiemy się z wykładu prof. Tiago Borges’a pochodzącego z przepięknego Porto w Portugalii. 

Dental Spaghetti z sentymentem i wybitnymi mentorami!
Z ogromną radością i sentymentem witamy na Dental Spaghetti dwie wielkie osobistości i moich (naszych) mentorów:

Dr Marco Nicastro - wykładowca który jest z Dental Spaghetti od pierwszego kongresu, dzisiaj wiceprezydent Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Estetycznej oraz jeden z najbardziej zachowawczych protetyków na świecie, w czasie wykładu odkryje tajniki minimalnego szlifowania zębów w zależności od planowanego materiału ceramicznego. Niby banał, ale chyba każdy z nas potrzebuje takiego szkolenia w dobie wielu dostępnych materiałów ceramicznych. Czy zawsze można szlifować na „ostrze noża”? Kiedy powinno się, a kiedy nie? Jak różnica jest w preparacji pod popularny E max, a nowej generacji tlenek cyrkonu? I do tego = jak przystało na dr. Nicastro - dopowie on o tak ważnej dla odbudowy estetycznej - funkcji.

Marco mówi, że Dental Spaghetti i Kraków było dla niego: „jak miłość od pierwszego wejrzenia”… Posłuchamy dlaczego…

Jego szkolny kolega - dr Marco Martignoni - były prezydent Europejskiego Towarzystwa Endodoncji - jeden z najwybitniejszych endodontów na świecie opowie nam o związkach nowoczesnej endodocji ze stomatologią odtwórczą, również tą dotyczącą odcinka estetycznego. A o tym, że wybitny endodonta potrafi wykonać niemniej wybitną estetykę przekonacie się na wykładzie dr. Martignoniego.

A może pakiet z kursami praktycznymi ?
Dla tych którzy uwielbiają praktykę zapraszamy do wyboru pakietów ze wskazanym kursem przedkongresowym. Można wybrać pomiędzy:
- Kursem zamykania diastem z dr. Paulo Monteiro;
- Kursem odbudowy zębów bocznych ze światowej sławy prof. Louisem Hardanem (twórcą MDP dental photography);
- Seminarium praktycznym dotyczącym Funkcji i Estetyki; organizowanym przez Europejskie Towarzystwo Stomatologii Estetycznej.
- Kursem minimalizacji ryzyka podczas leczenia endodontycznego w oparciu o rozwiązania systemowe Maillefer z dr. Marco Martignoni.

Jak mogliście zauważyć, będzie się działo …! I to bardzo…!

Nie przegapcie więc tegorocznego kongresu Dental Spaghetti!

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Żarow   KRAKDENT   Dental Spaghetti  

POLECAMY W SERWISACH