PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Collegium Medicum: 50 indeksów rozeszło się jak świeże bułeczki

24-07-2013, 00:01
Collegium Medicum: 50 indeksów rozeszło się jak świeże bułeczki (fot. Wikipedia.org)
Collegium Medicum: 50 indeksów rozeszło się jak świeże bułeczki (fot. Wikipedia.org)
W tym roku krakowska uczelnia miała do zaoferowania przyszłym dentystom 50 miejsc na stomatologię w trybie stacjonarnym i 15 w trybie niestacjonarnym (wieczorowym). 17 lipca opublikowano listy rankingowe. O jeden indeks na studia dzienne bezpłatne rywalizowało dokładnie 16,92 osób. 

Teraz kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na kierunek lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim zobowiązani są do wypełnienia w swoim indywidualnym koncie ERK odpowiedniego formularza i dostarczenia kompletu dokumentów oraz dokonania wpisu na studia w jednostce prowadzącej wpisy.

Uczelnia przypomina, że podczas wpisu wymagane jest złożenie uwierzytelnionej przez uczelnię kopii oryginału świadectwa maturalnego lub jego odpisu wydanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz przedłożenia do wglądu ich oryginałów. Każdy kandydat na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim może w Centrach Uwierzytelniania Dokumentów szybko i bezpłatnie uzyskać wymagane przy wpisie na studia poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów.

Osoby, które znajdują się na listach rezerwowych powinny oczekiwać na dalsze informacje o możliwości zakwalifikowania do przyjęcia w miejsca osób, które nie dokonają wpisu w terminie, jednak z tego co udało nam się dowiedzieć zainteresowanie tym kierunkiem jest tak duże, że szanse są niewielkie.

Szczegółowe informacje o kolejnych terminach wyznaczonych do dokonywania wpisów znajdują się na stronie uczelni w katalogu studiów 2013/2014, w kartach poszczególnych studiów w zakładce terminy". Osoby, które znalazły się na liście rezerwowej powinny na bieżąco sprawdzać informacje w swoim koncie ERK.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że trwają prace nad zmianą kryteriów kwalifikacji. Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 wprowadzony zostanie przelicznik dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z matematyki tj. wynik egzaminu na poziomie podstawowym dzielony będzie przez 2 oraz wyłączony egzamin z fizyki z astronomią na poziomie rozszerzonym. Oznacza to, że w postępowaniu rekrutacyjnym brany będzie pod uwagę egzamin maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z przelicznikiem j.w.

Kryteria kwalifikacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2015/2016 zostaną przyjęte uchwałą Senatu UJ i podane do publicznej wiadomości nie później niż do 31 maja 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   Studia  

POLECAMY W SERWISACH