PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Ciechocinek: EXPODENT 2013

Autor: Jerzy Szydziak • Źródło: jsz
18-10-2013, 10:06
Ciechocinek: EXPODENT 2013 Ciechocinek: ruszył EXPODENT 2013 (fot.infoDENT24.pl)
Tym razem nie w Toruniu, a w Ciechocinku rozpoczęła się XIX edycja Ogólnopolskiej Konferencji Stomatologicznej oraz targi EXPODENT 2013. Organizatorzy gwarantują dobry klimat w pakiecie.

Inauguracyjny wykład poświęcony był - a jakże - balneologii, i jej możliwym wsparciu leczenia stomatologicznego. Przedstawiła go prof. dr hab. med. Irena Ponikowska z Katedry i Kliniki Balneologii i Chorób Przemiany Materii CM UMK w Bydgoszczy. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także wykład prof. zw. dr hab. Barbary Adamowicz-Klepalskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie stomatologii dziecięcej, poświęcony dzieciom z: ADHD, patologicznym zgrzytaniem zębami, upośledzeniem wzroku i słuchu.

- Postępowanie stomatologiczne w ADHD powinno być oparte na przejęciu przez lekarza dentystę kotroli nad pacjentem oraz jego opiekunami, na stworzeniu atmosfery zaufania, spokoju i delikatności, ale jednocześnie należy czynić to w sposób bardzo stanowczy. Jednoznaczne wskazówki, kontakt wzrokowy z metodą powiedz-pokaż-zrób, umożliwiają ukierunkowanie zachowań u dzieci z ADHD. Ważne jest nagradzanie oraz zachęcanie - przekonuje prof. Barbara Adamowicz-Klepalska.  

Powodów obecności na szkoleniach w Ciechocinku jes więcej. W ciągu dwóch dni zaplanowano kilka sesji tematycznych. Specjaliści będą dyskutować m.in. o: dysfunkcjach układu ruchowego narządu żucia, stomatologii dziecięcej, ergonomii i organizacji pracy, chorobach przyzębia, czy endodoncji.

Na liście wykładowców znane i cenione nazwiska, m.in.: prof. dr hab. med. Bartłomiej Loster, wspominana już prof. dr hab. med. Barbara Adamowicz - Klepalska, dr hab. med. Dorota Olczak - Kowalczyk, prof. dr hab. med. Joanna Wysokińska - Miszczuk, prof. dr hab. med. Jerzy Krupiński. 

- Ciechocinek to wyjątkowe miejsce, z mnóstwem uzdrowisk usytuowanych w sąsiedztwo największych tężni w Europie. Miasto zieleni o wyjątkowym klimacie i atmosferze sprzyjającej edukacji, wypoczynkowi i zabawie. Szykujemy liczne konkursy i atrakcje, nie tylko podczas uroczystego wieczoru oraz zapewniamy specjalny transport pomiędzy Toruniem a Ciechocinkiem, co umożliwia uczestnikom nocleg w obu miastach - przekonują organizatorzy z firmy Expo-Andre.

Targi oraz konferencja odbywają się w hotelu Austeria (ul. Bema 32) w Ciechocinku.

Więcej informacji, wraz ze szczegółowym programem wydarzenia, tutaj

Konferencja i targi trwają. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH