PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

CEDE Dental Challenge pod kierunkiem Bartosza Suliborskiego

Autor: miro • Źródło: ms
11-02-2022, 09:23
CEDE Dental Challenge pod kierunkiem Bartosza Suliborskiego Wymiar naukowy jubileuszowego CEDE
Dr n. med. Bartosz Suliborski będzie kierownikiem naukowej części targów pt. CEDE Dental Challenge. Dr Suliborski, we współpracy z praktykami z Uniwersytetu w Maryland, opracował tegoroczny program sesji amerykańskiej.

Prof. Stanisław Suliborski, niekwestionowana legenda polskiej stomatologii, to człowiek, który tworzył naukowe fundamenty pod pierwsze CEDE. 30 lat od premierowej edycji wystawy do głosu dochodzi jego syn - dr n. med. Bartosz Suliborski.

Bartosz Suliborski jest autorem i współautorem wielu publikacji w polskiej i światowej literaturze stomatologicznej, redaktorem naukowym i tłumaczem jednego z najnowszych podręczników z zakresu biomimetyki oraz tłumaczem siedmiu innych specjalistycznych wydawnictw książkowych.

We wrześniu 1996 r. uzyskał dyplom Akademii Medycznej w Łodzi. We wrześniu 1997 r. zakończył staż dyplomowy. W marcu 2001 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Ukończył program AEGD (Advanced Education in General Dentistry) na Uniwersytecie Maryland w Baltimore w USA, obejmujący m.in. zagadnienia z zakresu periodontologii, czy uzupełnień protetycznych na implantach zębowych (dyplom lipiec 2002 r.).  Absolwent trzyletniego, eksternistycznego Curriculum New York University z zakresu zaawansowanych technik wszczepiania implantów zębów.

Pełnił funkcję instruktora klinicznego programu AEGD (również na Uniwersytecie Maryland).

Asystent w Katedrze Stomatologii Ogólnej, Zakładzie Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Jest członkiem OSIS-EDI.

Poza wieloma osiągnięciami zawodowymi dr Suliborski jest pasjonatem stomatologii cyfrowej i windsurfingu na falach. Reprezentuje AZS UMED w Łodzi oraz Polskie Stowarzyszenie Narciarskie Lekarzy w narciarstwie alpejskim, jest również zawodnikiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH