PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Catalin Zaharia: komunikacja interpersonalna buduje długofalową relację z pacjentem

ms
28-08-2015, 08:01
- Istnieje udowodniona korelacja między zadowoleniem klienta, a umiejętnościami komunikacyjnymi lekarza dentysty – zapewnia Catalin Zaharia, lekarz psychiatra, psychoterapeuta, międzynarodowy trener, mentor i coach programowania neurolingwistycznego.

Catalin Zaharia: Nie mogę potwierdzić takiej tezy, ale wszystko wskazuje na to, że przyszłość medycyny nie będzie opierała się wyłącznie na wąskich kompetencjach technicznych. Wymaga się od nas także multidyscyplinarnego podejścia. Na przykład musimy wymyślić jak profesjonalnie stosować efekt placebo w leczeniu pacjentów.

Inga Kołomyjska: Jak można rozwijać umiejętności komunikacyjne, aby przyczynić się do wzrostu rentowności i rozwoju praktyki dentystycznej?

Catalin Zaharia: Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie znaczenia umiejętności komunikacyjnych i ich wpływu na rentowność i rozwój praktyki dentystycznej. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, internet daje swobodny dostęp do ogromnej gamy informacji, ale czasami wiedza ta to tylko plotka, lub niesprawdzone pogłoski. Dlatego też takie wstępne informacje muszą być uzupełnione na przykład poprzez doświadczenie uzyskane w trakcie profesjonalnych szkoleń lub bliskiej współpracy z doświadczonym trenerem lub coachem.

Inga Kołomyjska: Czy dentyści powinni brać udział w warsztatach ogólnych z zakresu komunikacji interpersonalnej, czy w specjalnych szkoleniach dedykowanych dla tej grupy profesjonalistów?

Catalin Zaharia: Jak już mówiłem, umiejętności komunikacji interpersonalnej powinny być rozwijane pod okiem i we współpracy z profesjonalistami, w oparciu o profesjonalną metodykę, w formie profesjonalnego szkolenia lub coachingu.

                                                                                                       ***

Zagadnienie komunikacji interpersonalnej miedzy lekarzem dentystą a pacjentem, jest przedmiotem międzynarodowego projektu COMDENT realizowanego w Polsce przez KIKO Business Solutions współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu ERASMUS+. Więcej o projekcie: kiko.com.pl

Doktor Catalin Zaharia: lekarz psychiatra, psychoterapeuta, profesjonalny licencjonowany międzynarodowy trener i coach - neurolingwistycznej psychoterapii. Posiada dyplom lekarza medycyny oraz mgr bioinżynierii (w dziedzinie bioinformatyki i zarządzania systemami opieki zdrowotnej). Licencjonowany trener programowania neurolingwistycznego przez Richarda Bandlera, Paula McKenna, Michaela Breen’a.  W 2004 r. był pierwszym liderem programowania neurolingwistycznego Practitioner w Rumunii. Akredytowany przez Federację Psychoterapii psychoterapeuta i trener. W 2010 r. został wybrany prezesem międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Neuro Lingwistyczne - European Association for NLPt (neurolingwistyczna psychoterapia). Obecnie kontynuuje rozwój w ramach studiów doktoranckich w psychoterapii Sigmunda Freuda PrivatUniversität w Wiedniu.

Ekspert w projekcie COMDENT.CO, realizowanym w Polsce przez KIKO Business Solutions, a w Rumunii przez Mind Master.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH