PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Be Active Dentist

22-03-2013, 00:01
Be Active Dentist (foto: sxc.hu)
Be Active Dentist (foto: sxc.hu)
Be Active Dentist to inicjatywa skierowana do tych studentów kierunków stomatologicznych, którzy z jednej strony chcą pogłębiać wiedzę merytoryczną z zakresu stomatologii, z drugiej zaś chcieliby połączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem.

Na czym ma polegać właściwa postawa zawodowa przyszłych absolwentów kierunków stomatologicznych uczelni medycznych?

Według Be Active Dentist, najważniejsze jest łączenie czasu relaksu z czynnym wypoczynkiem i poszerzaniem umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy lekarza stomatologa.

Według Be Active Dentist, aktywność fizyczna studentów stomatologii powinna obejmować przede wszystkim takie dyscypliny jak: żeglarstwo, narciarstwo, nurkowanie, windsurfing, jazdę konną, wspinaczkę skałkową. Uprawianie sportu rekreacyjnego jest szczególnie istotne, bo jak wiadomo w związku z wymuszoną pozycją pracy - stomatolodzy są grupą zawodową, która jest szczególnie narażona na schorzenia narządu ruchu. Nie bez znaczenia jest i to, że wykonywanie obowiązków służbowych przez osoby funkcjonujące w ochronie zdrowia związane jest z dużym stresem.

Według Be Active Dentist, proces nauczania studentów i absolwentów zachowań prozdrowotnych, w przyszłości będzie procentować satysfakcją i wysokim poczuciem zadowolenia w długoletniej realizacji misji lekarza stomatologa.

Według Be Active Dentist, organizowane przez tę fundację szkolenia mają za zadanie zapoznać studentów i absolwentów uczelni medycznych z najnowszą wiedzą z zakresu stomatologii, przy intensyfikacji działań doskonalących umiejętności praktyczne.

Według Be Active Dentist, zapraszani na szkolenia specjaliści pozwalają poszerzyć wiedzę studentów poprzez przedstawianie oryginalnego spojrzenia na najnowsze tendencje w zakresie leczenia: endodontycznego, stomatologii estetycznej, implantologii oraz ortodoncji.

Największą wadą realizowanych programów są jego koszty, niemałe, bo i miejsca pobytu są nietuzinkowe np. Tanzania lub Val di Sole.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   edukacja   Studia  

POLECAMY W SERWISACH