PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Athenea Dental Institute: przybywa liderów w implantologii

Autor: miro • Źródło: ms
26-08-2021, 11:27
Athenea Dental Institute: przybywa liderów w implantologii ADI - liderzy implantologii po egzaminach: wykładowcy (górny rząd) i studenci
Pierwsza grupa studentów - uczestników cyklu szkoleń Master of Implantology Athenea Dental Institute - pomyślnie zdała egzamin teoretyczny i praktyczny.

To jednak nie był końcowy akcent cyklu intensywnego szkolenia, bo ten nastąpi za kilka miesięcy, wraz z napisaniem i obroną pracy dyplomowej.

Master of Implantology: mistrzowski pas na wyciągnięcie ręki
Tak czy inaczej uczestnicy Master of Implantology Athenea Dental Institute, pomyślnie zdając egzaminy końcowe, zrobili milowy krok ku uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego wysokie umiejętności (teoretyczne i praktyczne) w dziedzinie implantologii.

Poprzeczka była ustawiona wysoko ze względu na zakres studiów i fakt, że weryfikacji umiejętności studentów dokonywał międzynarodowy zespół ekspertów w składzie: prof. dr Pablo Echarri, prof. dr Javier González Lagunas, dr Ayham Mohsin – to ze strony hiszpańskiej. Polskę reprezentowali lek. dent.  Radosław Maksymowicz oraz dr n. med. Mariusz Duda prof. wizytujący. Każdy z tej piątki wykładowców wiele znaczy we współczesnej stomatologii, a oczywiście w implantologii - szczególnie.

Czytaj także: Athenea Dental Institute: polski ślad w master implantologii

Faktem jest, że na przebieg cyklu szkoleniowego pewien wpływ – szczęśliwie nie był to wpływ negatywny - wywarła pandemia koronawirusa. Zaznaczmy na przebieg, a nie na realizację założonych celów. Z powodu warunków epidemicznych część programu I edycji została zorientowana na zajęcia on-line. Okazało się, iż było to w pełni wartościowe, a nie awaryjne rozwiązanie, także ze względu na fakt, że współczesne środki przekazu dają szerokie możliwości efektywnego prowadzenia indywidualnego szkolenia na odległość.

Jak sięgnąć po Master of Implantology
Warto przypomnieć, że Athenea Dental Institute realizuje w Polsce szkolenia od czterech lat, startując z Master of Orthodontics. Dwuletni cykl szkoleń Master of Implantology zainicjowany został w 2019 r.

Czytaj także: Dr n. med. Mariusz Duda - wizyta u profesora wizytującego

Szkolenia mistrzowskie prowadzone są w Barcelonie, a główny ośrodek szkoleniowy w Polsce znajduje się w Rzeszowie, w klinice Radosława Maksymowicza. Zajęcia prowadzone są również w Katowicach w Duda Clinic College of Dental Medicine.

Master of Implantology w Athenea Dental Institute to program skierowany do stomatologów, którzy chcą przejść odpowiednie szkolenie zawodowe, dzięki któremu będą mogli radzić sobie z przypadkami bezzębia oraz przeprowadzać zabiegi implantologiczne. Ze względu na bliskie relacje z Mistrzem Ortodoncji, program szkolenia zwraca szczególną uwagę na zagadnienia zgryzu jako podstawy prawidłowego leczenia implantologicznego.

Master of Implantology to dwuletni program magisterski z teorią i praktyką, certyfikowany przez University of San Jorge, Saragossa, Hiszpania. Oferuje 60 punktów ECTS i można go łączyć z normalną pracą dentysty. Studia są niestacjonarne, trzydniowe moduły szkoleniowe odbywają się raz w miesiącu.

Czytaj także: Formuła 1 w implantologii

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Mariusz Duda   implantologia   Athenea  

POLECAMY W SERWISACH