PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aplikacja pomagająca interpretować zdjęcia rentgenowskie w stomatologii

Autor: nieck • Źródło: en
08-06-2021, 09:01
Aplikacja pomagająca interpretować zdjęcia rentgenowskie w stomatologii Studenci z UM w Lublinie stworzą aplikację DentX do interpretacji zdjęć rtg (fot. Pixabay)
Aplikacja mobilna DentX ma ułatwić diagnostykę lekarzom dentystom, ale też przeznaczona jest dla studentów stomatologii. Prace nad nią wkrótce rozpoczną się w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
  • Projekt Studenckiego Koła Naukowego UM w Lublinie wśród 128 laureatów konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
  • Innowacja dotyczy mobilnej aplikacji, która ma ułatwić diagnostykę na podstawie zdjęć RTG w gabinecie stomatologicznym.
  • Aplikacja będzie pomocą dla studentów stomatologii i lekarzy  w trakcie specjalizacji z radiologii.

Niekiedy interpretacja zdjęć radiologicznych może stanowić spore wyzwanie.  Te trudności ma zmniejszać aplikacja mobilna DentX przygotowywana przez 
 Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Celem  projektu jest stworzenie bazy prawidłowo zinterpretowanych zdjęć radiologicznych obszaru głowy i szyi w formie specjalistycznej aplikacji mobilnej.

Rozwiązanie będzie przeznaczone dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, stomatologów oraz lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne z radiologii i diagnostyki obrazowej.

 Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kwotą  70 tys. zł. Jego realizacja rozpocznie się już w czerwcu 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH