PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aparaty ortodontyczne. Impuls do rozwoju leczenia przy pomocy nakładek przezroczystych

Autor: miro • Źródło: ms
30-06-2022, 18:33
Aparaty ortodontyczne. Impuls do rozwoju leczenia przy pomocy nakładek przezroczystych Nakładki ortodontyczne typu Invisalign Fot. AdoebStock
Align Technology światowy potentat w branży stomatologicznej, który projektuje, produkuje i sprzedaje m.in. systemy przezroczystych nakładek Invisalign, rozpocznie 1 lipca oficjalną współpracę z European Aligner Society (EAS).
  • European Aligner Society powołało do życia Europejską Radę Ortodoncji Aligner (EBAO)
  • Podczas kongresu EAS (1-2 lipca 2022 r. w Portugalii) podpisana zostanie umowa partnerską Align Technology
  • Celem współpracy jest m.in. promowanie leczenia opartego na dowodach naukowych i zachęcanie lekarzy dentystów do badań nad rozwojem aparatów ortodontycznych 

Umowa: European Aligner Society Align Technology

Podpisanie umowy partnerskiej odbędzie się podczas kongresu European Aligner Society (1-2 lipca 2022 r. w Portugalii).

Celem współpracy jest podniesienie standardów edukacyjnych w zakresie terapii z udziałem aparatów ortodontycznych. Proces doskonalenia zawodowego ma się odbywać zgodnie ze wskazaniami Europejskiej Rady Ortodoncji Aligner (EBAO). Ważne jest spełnianie najwyższych wymagań szczególnie w zakresie procedur klinicznych.

Program leczenia ortodontycznego

Firma Align Education opracowała program rozwoju leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem przezroczystych nakładek Invisalign (rozpisany na dwa poziomy: Advanced i Masters Plan). European Aligner Society uznała ten projekt za zgodny z celami klinicznymi EBAO.

Prof. Tommaso Castroflorio (Università degli Studi di Torino) wyjaśnił, że Europejską Radę Ortodoncji Aligner (EBAO) powołał EAS, aby weryfikować wiedzę fachową, głównie umiejętności z zakresu ortodoncji, z naciskiem na leczenie aparatami ortodontycznymi. Chodzi o okresowe oceny umiejętności lekarzy dentystów zakończone certyfikatem. Uczestnicy programu edukacyjnego mają być honorowani certyfikatem EAS/EBAO Clinical Excellence Master.

Naukowiec przekonywał, że zaangażowani w rozwój leczenia aparatami ortodontycznymi, powinni uczyć się przez całe zawodowe życie, stosując w pracy najwyższe etyczne zasady.

Ortodoncja oparta na dowodach naukowych 

EBAO chce promować leczenie oparte na dowodach naukowych i zachęcać lekarzy dentystów do badań nad rozwojem aparatów ortodontycznych.

Firma Allign będzie promować, sygnowany przez EBAO, program edukacyjny w celu podnoszenia kwalifikacji stomatologów zainteresowanych wykorzystaniem systemu nakładek ortodontycznych. Program edukacyjny Allign ułatwić ma ortodontom uzyskanie certyfikacji EBAO, która uwiarygadnia ich wiedzę i doświadczenie w leczeniu skomplikowanych przypadków.

Dr Pedro Costa Monteiro tak opowiada o swoich doświadczeniach z systemem przezroczystych nakładem: W ciągu ostatnich czterech lat wyleczyłem ponad stu młodych pacjentów stosując przezroczyste nakładki Invisalign. Bazując na moim doświadczeniu mogę powiedzieć, że młodzież i i przezroczyste nakładki Invisalign „doskonale do siebie pasują”.

- Z przyjemnością mogę dzielić się swoim doświadczeniem jak osiągnąć najlepsze rezultaty, korzystając z nowych precyzyjnych nakładek - zapewnił dr Pedro Costa Monteiro.

Więcej informacji na www.aligntech.com.
Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy są dostępne na www.invisalign.com.

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com.

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   Align Technology   Invisalign   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH