• Przystąpienie do Akademii Stomatologii Przyszłości dało studentom stomatologii możliwość zapoznania się z systemem Invisalign oraz stojącą za nim nowoczesną technologią 
  • Finał Akademii Stomatologii Przyszłości w klinice Vinci Clinic w Łodzi polegał na wykonaniu zadań praktycznych w zakresie leczenia wad zgryzu systemem Invisalign
  • Zagadnienia poruszane podczas wykładów Akademii to m.in.: biomechanika w leczeniu nakładkowym, właściwe planowanie i spektrum możliwości leczenia rozwiązaniami Invisalign

Finał Akademii Stomatologii Przyszłości

Dobiegł końca projekt edukacyjny – Akademia Stomatologii Przyszłości. Program został opracowany z myślą o studentach stomatologii, a jego celem było przybliżenie im wiedzy w zakresie leczenia nakładkowego.

W ramach projektu uczestnicy wzięli udział w zdalnym kursie prowadzonym przez lekarzy i wykładowców Invisalign, a po jego zakończeniu przystąpili do testu wiedzy.

Dziesiątka najlepszych studentów wzięła udział w finale, który odbył się w klinice Vinci Clinic w Łodzi i polegał na wykonaniu konkretnych zadań praktycznych.

Akademia Stomatologii Przyszłości to nieodpłatny program edukacyjny dedykowany studentom stomatologii, którzy pragnęli rozwijać wiedzę i kwalifikacje w zakresie leczenia wad zgryzu systemem Invisalign. 

Program kursu składał się z czterech modułów, które poprowadzili wykładowcy Invisalign: dr n. med. Katarzyna Becker – opiekun merytoryczny programu, dr n. med. Michał Tarnawski, dr n. med. Joanna Mrowiec oraz dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner.

Wykładowcy poruszyli takie zagadnienia, jak: biomechanika w leczeniu nakładkowym, właściwe planowanie i spektrum możliwości leczenia rozwiązaniami Invisalign, a także tematykę związaną z systemami Invisalign Go i Go Plus.

Laureaci Akademii Stomatologii Przyszłości

Po zapoznaniu się z materiałami edukacyjnymi uczestnicy Akademii przystąpili do testu wiedzy, w którym zostało wyłonionych dziesięcioro finalistów. W finale programu wybrano trzech studentów – zwyciężczyniami zostały Agata Lemańska, Marta Lasota-Cabaj i Aleks Łasińska.

– Akademia Stomatologii Przyszłości umożliwiła kształcenie nowego pokolenia stomatologów, którzy będą sprawnie poruszać się w nowoczesnych, cyfrowych rozwiązaniach w codziennej praktyce lekarskiej. W programie przybliżyliśmy im zagadnienia związane z leczeniem systemem Invisalign i jego szerokim zastosowaniem w wielu dziedzinach stomatologii – od ortodoncji po stomatologię zachowawczą, protetykę czy implantologię – komentuje Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce..

- Biorąc udział w programie, studenci nie tylko skorzystali dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów klinicznych, ale również zyskają nowe, cenne kompetencje na rynku pracy – dodaje Jakub Wróbel. 

Szansa rozwoju dla studentów stomatologii   

– Przystąpienie do Akademii Stomatologii Przyszłości dało studentom unikalną możliwość zapoznania się z systemem Invisalign, stojącą za nim technologią oraz szerokim zastosowaniem w stomatologii i ortodoncji. Studenci otrzymali kompleksową wiedzę i poznali sprawdzone rozwiązania, które będą mogli wykorzystać, stawiając pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego. Poprzez udział w programie przyszli stomatolodzy będą sprawniej poruszać się w cyfrowych rozwiązaniach, które są podstawą we współczesnym gabinecie stomatologicznym – podkreśla Michał Dudziński, prezes Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Firma Align Technology, wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i dostarcza system przezroczystych nakładek Invisalign, skanery wewnątrzustne iTero oraz oprogramowanie CAD/CAM exocad stosowane w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej oraz Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii (PTSS).

System nakładkowy Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 000 lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.
Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy są dostępne na www.invisalign.com.

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com.

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.