• Żeby móc studiować stomatologię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (studia dzienne, stacjonarnie), trzeba mieć minimum 175 pkt. (na 200 pkt. możliwych).
 • O przywilej studiowania na SUM walczy 1878 kandydatów
 • Osoby zakwalifikowane powinny wypełnić formalności związane z przyjęciem na studia do 20 lipca do godz. 14.00
 • II lista rankingowa osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko-dentystyczny opublikowana zostanie 24 lipca 

Lista przyjętych na stomatologię na SUM

1878 kandydatów walczy o indeks studenta stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jak na razie przywilej studiowania stomatologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym zagwarantowała sobie 124-osobowa grupa. Żeby do niej należeć trzeba było zgromadzić co najmniej 175 pkt. Osób z minimum kwalifikacyjnym jest 13. O jeden punkt mniej ma czterech kandydatów, którzy zapewne otrzymają szansę na studiowanie w SUM podczas kolejnego rozdania miejsc na stomatologii.

Trzech kandydatów legitymuje się maksymalną pulą punktów (200). 

Formalności związane z przyjęciem na studia

Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na I rok studiów powinni do 20 lipca do godz. 14:00 złożyć osobistą deklarację podjęcia studiów (tzw.. wpis na rok)
wraz z wymaganymi dokumentami w siedzibie Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Dostarczenie badań lekarskich powinno nastąpić do 31 lipca 2023 r.

 • II wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne opublikowana zostanie 24 lipca
  - przyjmowanie dokumentów do 27 lipca
  - dostarczenie badań lekarskich do 7 sierpnia
 • III lista rankingowa zostanie publikowana 31 lipca
  - przyjmowanie dokumentów do 3 sierpnia
  - dostarczenie badań lekarskich do 14 sierpnia