PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

144 absolwentów WUM rozpoczyna pracę w stomatologii

Autor: miro • Źródło: WUM/infoDENT24.pl
28-10-2022, 12:31
144 absolwentów WUM rozpoczyna pracę w stomatologii Kolejny rocznik studentów stomatologii zakończył edukację Fot. Michał Teperek
Przyszli lekarze dentyści, technicy dentystyczni i higieniści stomatologiczni otrzymali dyplomy ukończenia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To ostatni rocznik studentów przed reorganizacją pracy Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego WUM.
  • 144 absolwentów Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego WUM zakończyło studia na kierunkach: lekarsko - dentystycznym, technik dentystycznych i higieny stomatologicznej
  • Rok akademicki 22/23 jest pierwszym, w którym na Wydziale Lekarsko – Stomatologicznym zaczęli naukę również studenci: fizjoterapii, logopedii, audiofonologii i elektroradiologii
  • Brawa dla studenta stomatologii Patryka Michalika, który za najwyższą średnią ocen z egzaminów (4,71) otrzymał Złoty Laur Absolwenta i nagrodę TU INTER Polska S.A.  

Zmiany w organizacji pracy Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego 

Mury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opuścił ostatni rocznik Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego, w którym kształcili się wyłącznie przedstawiciele zawodów stomatologicznych. Począwszy od tego roku akademickiego w Wydziale Lekarsko – Stomatologicznym kształcą się również studenci: fizjoterapii, logopedii, audiofonologii i elektroradiologii. Zmiana nastąpiła w wyniku połączenia z działem Medycznym WUM.

- W historii nauczania stomatologii było tych zmian bardzo wiele i żadna z nich nie przeszkodziła w utrzymaniu wysokiej jakości kształcenia naszych studentów – zapewniła podczas uroczystości pożegnania absolwentów uczelni dziekan Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego, prof. Dorota Olczak – Kowalczyk.

Pandemia utrudniła realizację zajęć praktycznych  

Absolwenci i kadra uczelni musieli zmagać się z utrudnieniami w nauczaniu ze względu na pandemię koronawirusa. - Proces dydaktyczny w zawodzie, którego nauka wymaga wielu praktycznych zajęć był w ostatnich dwóch latach szczególnie utrudniony – zauważył rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong, dziękując studentom, ale przede wszystkim kadrze dydaktycznej, za ciężką pracę w ekstremalnie trudnych warunkach.

Wyróżnienia dla najlepszych studentów 

Za uzyskanie najwyższej średniej ocen z egzaminów (4,71) Złoty Laur Absolwenta trafił do Patryka Michalika. Prymus dostał także nagrodę sponsora - TU INTER Polska S.A. Wyróżnienia za wysoką średnią otrzymały również dwie absolwentki kierunku lekarsko-dentystycznego Monika Grotowska i Anna Grotowska, a także Izabela Gowin i Wiktoria Stępień - za obronę pracy dyplomowej na kierunkach techniki dentystyczne i higiena stomatologiczna.

144 absolwentów WUM złożyło, nawiązujące do Przysięgi Hipokratesa, przyrzeczenia lekarskie. Odebrały je prof. Agnieszka Mielczarek - od studentów kierunku lekarsko - dentystycznego, technik dentystycznych i higieny stomatologicznej, natomiast dr hab. Ewa Czochrowska - od studentów English Dentistry Division.

* Wszystkie zdjęcia Michał Teperek

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH