Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się i skorzystaj z naszej oferty dla zarejestrowanych czytelników

Edukacja dentysty

Edukacja dentysty zaczyna się od ciężkich studiów. Co roku na jedno miejsce w każdej z dziesięciu uczelni medycznych, w których może kształcić się przyszły lekarz dentysta – przypada 30-40 kandydatów. Stomatologia to nie tylko najbardziej oblegany kierunek studiów, ale także najdroższy. Wyedukowanie dentysty kosztuje ok. 300 tys. zł. Dyplom ukończenia studiów nie kończy kształcenia stomatologa i zmagań o wysokie kwalifikacje zawodowe. Miejsc specjalizacyjnych w dziedzinach lekarsko-dentystycznych jest wyjątkowo mało. To zaledwie 2,5-procentowa pula tego, co przysługuje lekarzom dentystom. Nawet gdyby było ich więcej, to ośrodków mogących prowadzić podyplomowe kształcenie jest dramatycznie mało.

Wykształcony dentysta to nie mit. Stanowią oni grupę medyków, która najwięcej czasu poświęca na podnoszenie kwalifikacji. Z reguły są to szkolenia, kongresy, warsztaty, za które trzeba płacić z własnej kieszeni. Niemało. Udział w niektórych specjalistycznych kursach podyplomowych to koszt rzędu 100 tys. zł. Chętnych nie brakuje.

infodent24.pl podpowiada co robić, aby w najbardziej efektywny sposób wykorzystać wszelkie formy edukacji dentysty, kształcenia zarówno przed- jak i podyplomowego.

Edukacja dentysty

Rynek Zdrowia

E-Wydanie MAGAZYNU RYNEK ZDROWIA

nr 2023 3 (181)