VOCO prezentuje Futurabond U SingleDose

Autor: Pozostałe źródła
03-09-2013, 00:01
Firma VOCO poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego, podwójnie utwardzalnego systemu łączącego - Futurabond U SingleDose.

Jak przekonuje producent, Futurabond U to jedyny na rynku prawdziwie uniwersalny system łączący w opakowaniach do jednorazowej aplikacji. Jest bardzo łatwy w użyciu i gwarantuje dentyście duży zakres możliwości, zarówno pod względem wskazań, jak również wyboru techniki wytrawiania i sposobu utwardzania. System pozwala lekarzowi na wybór techniki wytrawiania twardej tkanki zęba, w zależności od konkretnej sytuacji klinicznej oraz preferowanego sposobu pracy.

System tworzy silne wiązanie ze szkliwem i zębiną, a dzięki temu - trwałe i szczelne połączenie pomiędzy twardą tkanką zęba a materiałem wypełnieniowym. Jednocześnie gwarantuje pewną adhezję do różnorodnych materiałów takich jak: metal, tlenek cyrkonu i tlenek aluminium oraz ceramika krzemianowa (bez konieczności użycia dodatkowego primera). Niezwykła siła wiązania jest również zapewniona w przypadku utwardzania chemicznego, co sprawia, że Futurabond U sprawdza się w osadzaniu wkładów w kanale korzeniowym.

- Uniwersalny system łączący Futurabond U jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi światło-, podwójnie- i chemoutwardzalnymi kompozytami na bazie metakrylanów i sprawdza się zarówno w przypadku wypełnień pośrednich jak i bezpośrednich. Nie wymaga stosowania dodatkowego aktywatora - informuje producent.

VOCO zapewnia, że Futurabond U może być ponadto używany do znoszenia nadwrażliwości szyjek zębowych oraz po opracowaniu ubytku. Ma być także odpowiedni jako lakier ochronny do wypełnień glasjonomerowych.

Źródło: www.dentalcompare.com/voco.com