Fruwający w chmurach dentysta z Nowego Jorku

Autor: Łukasz Sowa
09-05-2013, 00:01
Nazywa się Joel Alcantara Mendoza (dla przyjaciół doktor Joel), znany jest jako wzięty dentysta chirurg z powodzeniem prosperujący w samym centrum Nowego Jorku. Lukratywna kariera uzdolnionego lekarza trwała do 2006 r. Wówczas to doc Joel odbył krótką turystyczną podróż na maleńką filipińską wyspę Batanes. Tam poznał Rosan Castillejos - miłość swojego życia. Ślub odbył się rok później oczywiście na Batanes. Doktor Joel miał wówczas 40 lat.

Amerykański dentysta zakochał się w Rosan Castillejos, ale nie było to jedyne gorące uczuciem, jakie znalazł na wyspie. Doktor Joel zakochał się w także tamtejszej przyrodzie, mieszkańcach, kulturze regionu. Nic więc dziwnego że osiadł na Batanes na stałe. Jest w błędzie ten, kto uważałby, że na wysepce funkcjonuje teraz praktyka stomatologiczna z amerykańskim rodowodem.

Joel Alcantara Mendoza postanowił sprowadzić na wyspę turystów, jednak aby tak mogło się stać - na Batanes musiały regularnie lądować samoloty pasażerskie, a dotychczas w te rejony organizowane były jedynie loty okazjonalne. Doktor Joel za wszystkie pieniądze, jakie zarobił w Nowym Jorku jako dentysta założył linię lotniczą Skyjet, która wynajęła dwa samoloty 94-miejscowy British Aerospace BAE-146 seria 200 oraz 76-miejscowy odrzutowiec seria 100.

Oblicze wyspy już po kilku miesiącach funkcjonowania Skyjet zmieniło się zasadniczo. Joel Alcantara Mendoza za własne pieniądze kupował bilety lotnicze wielu dziennikarzom, którzy po odwiedzeniu bajecznej wyspy zachwalili jej uroki w amerykańskich mediach. Efekt jest taki, że mieszkańcy Batanes przestali wyjeżdżać do Manili w poszukiwaniu pracy, bo praca znalazła się na miejscu. Jest jej wiele w szybko powstających ośrodkach wypoczynkowych.