Dentysta znajdzie pracę przez smartfona?

19-11-2012, 07:08
Jeżeli szukasz pracy w Wielkiej Brytanii i masz iPhonea, szansa, że ją znajdziesz wzrasta, a na pewno daję przewagę w poszukiwaniach. Specjalną aplikację uruchomiła firma Integrated Dental Holdings, największa na Wyspach sieć gabinetów stomatologicznych

Integrated Dental Holdings, to również największa sieć stomatologiczna w Europie. Łącznie zatrudnia 2,5 tys. dentystów, którzy w prawie 500 gabinetach, opieką otaczają ok. 5 milionów pacjentów (również w ramach NHS). IDH, to korporacja, w której stomatolog może skupić się wyłącznie na leczeniu. Wszelkie kwestie zaopatrzeniowe, marketingowe, księgowe czy związane z chociażby z wyborem dodatkowych szkoleń, zapewnia właściciel.

Brzmi jak ideał? Być może dla stomatologów, którzy mają obawy przed prowadzeniem własnej działalności.

Jak znaleźć zatrudnienie w IDH? Metodą tradycyjnej aplikacji, lub poprzezaplikację na smartfonie spod znaku nadgryzionego jabłka.

Aplikacja jest darmowa. Instalacja na iPhone umożliwia śledzenie aktualnych ofert pracy. Specjalne filtrowanie zapewnia, że szukający pracy otrzymuje propozycje wyłącznie związane z jego wykształceniem. Dentysta nie będzie więc zasypywany ogłoszeniami dla techników dentystycznych czy personelu pomocniczego i na odwrót.

Poza wyszukiwaniem ofert, aplikacja umożliwia wsparcie w zakresie samej rekrutacji np. poprzez udostępnienie możliwości wysłania zgłoszenia za pomocą telefonu czy przeprowadzenie wstępnych testów selekcyjnych. Korzystający z aplikacji bez trudu umieści w bazie IDH swoje CV.